В Мінекономіки представили остаточний законопроєкт про земельну реформу

Фото Держгеокадастр

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький провів скайпнараду з представниками обласних департаментів агропромислового розвитку та сільгоспвиробниками.

Про це інформує пресслужба відомства.

Висоцький презентував фінальну редакцію законопроєкту 2178-10 про земельну реформу в Україні, який підготовлено до другого читання у парламенті.

“До кінцевої редакції цього законопроєкту, а також інших законопроєктів у контексті земельної реформи було закладено приблизно 80% змін, озвучених на попередніх 17 регіональних форумах, селекторних нарадах та безпосередніх зустрічах з асоціаціями, фермерами, аграріями та усіма зацікавленими у реформі сторонами”, – зазначив він.

За словами чиновника, найближчим часом у Аграрному комітеті відбудеться розгляд до другого читання чотирьох супровідних законопроєктів щодо земельної реформи.

Заступник міністра наголосив на принципових позиціях, відповідно до яких купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці, концентрація земель в одних руках складатиме до 10 тис. га, розрахунок за землю – виключно безготівковий і з перевіркою походження коштів, заборона купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону, зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку, банки не зможуть купувати землю – лише брати у заставу, частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

Також Висоцький акцентував увагу на преференціях для фермерів. Зокрема, фермерські господарства зможуть купувати земельні ділянки без аукціону за ціною нормативної грошової оцінки, а також з розстрочкою до 7 років.

Крім того, фермерам надається право постійного користування с/г землею для ведення селянського (фермерського) господарства, право довічного успадкованого володіння, а також право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування. Таких земель налічується приблизно 560 тис. га.

Раніше Тимофій Милованов розповів, що закон про ринок землі готовий до розгляду у другому читанні.

Прямой эфир