В Арктиці з початку червня трапилася аномальна кількість пожеж

uatv
14.07.2019
Фото ООН

 Служба моніторингу атмосфери проекту “Коперник” зареєструвала близько ста інтенсивних і тривалих лісових пожеж в області Арктичного кола, що трапилися з початку червня. 

Про це повідомляє УНН з посиланням на дані ООН.

За словами науковців, лісові пожежі не рідкість в північній півкулі в період між травнем і жовтнем. Однак їх інтенсивність і тривалість цього року надто висока, що турбує дослідників. 

У цьому році на Алясці і в Сибіру пожежі подекуди охопили площу, яка в 100 тисяч разів перевищує розміри футбольного поля. Тільки на Алясці в цьому році зафіксовано 400 лісових пожеж. Там щодня з’являється нова ділянка загоряння, йдеться в інформації.

Крім того, науковці наголошують: температура на Алясці побила всі рекорди, перевищивши 4 липня 32 градуси за Цельсієм. Така спека сприяє появі нових вогнищ.

Читайте також: В Аравійському морі зник острів

“Особливо беззахисна перед зміною клімату природа Арктики. Частинки попелу потрапляють на сніговий або льодовий покрив, що призводить до поглинання сонячного світла, – йдеться в інформації. – А це пришвидшує темпи потепління. Пожежі в Арктиці також призводять до танення вічної мерзлоти і виділенню парникового газу метану”.

Нагадаємо, в Антарктиді потроїлася швидкість танення льодовиків. 

Джерело УНН
дата 14.07.2019
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×