В академії циркового мистецтва розповіли, як готують майстрів видовищних шоу (ВІДЕО)

Скрін із відео

Акробати, ілюзіоністи, коміки. Опанувати вміння такого роду і оволодіти часом найнеймовірнішими “надздібностями” можна в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв.

Як же готують майстрів видовищних шоу? Про це розповідає новий випуск проекту UATV “Бери вище”.

Заснували цей навчальний заклад в 1961 році. В академії діють факультети естрадного та циркового мистецтв, а також музичного. Навички та знання в установі сьогодні отримують 700 студентів з майже 10 країн світу. 200 викладачів готують молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів. Всі вони, незалежно від спеціалізації, вивчають близько 10 базових гуманітарних предметів. Серед профільних дисциплін – жонглювання, хореографія, акробатика, ілюзія і маніпуляція.

І хоча більшість фокусів студентам уже відомі, стати справжнім фокусником самостійно дуже складно, відзначають вони.
В академії викладач допомагає сформувати образ ілюзіоніста, удосконалити техніку виконання трюку. А професійна освіта дає інші необхідні навички, без яких в сучасний світ шоу-бізнесу не пробитися.

Для майбутніх ілюзіоністів виняткове значення має не тільки теорія та практика, а й виступи на сцені перед глядачами. Тому студенти академії постійно беруть участь в різних шоу, концертах і змаганнях.
Мистецтву ілюзії фокусники навчаються 6 років. А потім це вміння вдосконалюють все життя.

“Надихає робота інших ілюзіоністів, а також реакція глядачів. Це – основне, заради чого ми працюємо”, – говорить один зі студентів.
Обов’язковим предметом для всіх учнів тут також є акробатика – основа циркового мистецтва. Студенти вивчають різні за складністю трюки і елементи, для виконання яких потрібно добре володіти своїм тілом. Серед головних видів акробатики – стрибкова, силова, пластична і вольтижна. В основі останньої – підкидання і перекидання артиста в повітрі.

Для тренування в подібних номерах використовують страхувальні троси. Але навіть з ними трюки виглядають захоплююче.
Також для всіх циркових артистів обов’язковим предметом є хореографія. Вона розвиває почуття ритму, пластику і артистичність – незамінні вміння на цирковій арені.

Кажуть, що якщо хоч один ілюзіоніст відкриє таємницю свого фокусу, магія зникне. Але студенти академії погодилися відкрити деякі з них. Які саме – розкажемо в телепередачі.

Більше випусків програми “Бери вище” дивіться за посиланням.

Прямий ефір