УЦОЯО засуджує агресивні висловлювання випускників школи Києва про кримських татар

uatv
11.07.2020
Фото Укрінформ

Український центр оцінювання якості освіти рішуче засуджує агресивні висловлювання на адресу кримськотатарського народу з боку випускників однієї з київських шкіл.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт УЦОЯО.

Так, після проходження зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 9 липня випускники записали й розмістили в соціальній мережі відео, у якому висловлювали незадоволення змістом сертифікаційної роботи, зокрема завданням №25, метою якого є перевірка знань щодо подій і персоналій, пов’язаних із кримськотатарським народом.

Фото з сайта testportal.gov.ua

В УЦОЯО наголошують, що вимогами програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України передбачено знання учнями таких персоналій, як Ісмаїл Гаспринський, Номан Челебіджіхан, Амет-Хан Султан, Петро Григоренко, Мустафа Джемілєв.

Крім цього, елементами змісту програми є поняття “Кримське ханство”, “Національне відродження кримськотатарського народу”,
“Кримськотатарський національний рух”, “Події 1917 року в Криму”, “Утворення Кримської АСРР”, “Депортація кримських татар та інших народів Криму”, “Кримськотатарський рух”, “Створення Автономної Республіки Крим”, “Меджліс кримськотатарського народу (червень 1991 р.)”, “Повернення кримських татар на батьківщину”, “Статус Криму”, “Анексія Росією Криму”.

Читайте такожРеінтеграція: Костюк пояснив, чому скасовують ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій (ВІДЕО)

“Ознайомлення з перерахованими персоналіями й елементами змісту є обов’язковою складовою підготовки до ЗНО. Завдання, пов’язані з історією кримськотатарського народу, відповідають чинній програмі й постійно є в сертифікаційних роботах з історії України”, – наголошують в УЦОЯО.

Як повідомляється, заклад освіти, випускники якого зняли відео, а також дехто з осіб, зафіксованих на ньому, принесли письмові вибачення за ситуацію, що склалася.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров поінформував в Facebook, що випускники київської міської школи №90 записали і виклали в мережу відео з образливими для кримських татар висловлюваннями. Один із них навіть заявив, що “Крим – це Росія”.

Вчора трапився дуже неприємний інцидент – декілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали на відео вкрай образливі для кримських татар висловлювання і виклали їх для загального огляду.Більш того, один з учасників відеосюжету зухвало заявив, що "Крим – це Росія".Абсолютно переважною більшістю користувачів соціальних мереж, де з'явилося зазначене відео, виражалося величезне обурення і висувалися вимоги про негайне залучення правоохоронних органів України до розшуку та покарання осіб, які здійснили дане правопорушення.Сьогодні протягом дня в соціальній мережі фейсбук опубліковані офіційні вибачення керівництва Київської міської школи № 90, текст якого ми розміщує повністю і тут:«Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що міститься в опублікованому відео нашої випускниці. У повній мірі розділяємо обурення проявом дискримінації за національною ознакою, розуміємо неприпустимість таких ганебних висловлювань в будь-чию сторону. Ця ситуація виявила необхідність прикладати в нашій роботі ще більше зусиль по вивченню історії України та її корінних народів, вихованню толерантного, недискримінаційного ставлення до інших, поваги до ідентичності кожного у відповідності до Європейської Конвенції з прав людини. Зробимо все можливе, щоб не допустити повторення подібної ситуації. Запевняємо, що позиція колективу школи, як і всієї нашої держави, є незмінною: Крим – це Україна»Крім того, троє з учасників скандального відео, що дозволили висловити на адресу кримськотатарського народу образливі вирази, також розмістили свої персональні публічні вибачення за скоєне ними. У зв'язку з вищевикладеним, в Меджлісі кримськотатарського народу закликають всіх співгромадян, яких відчули себе ображеними внаслідок допущених на адресу кримськотатарського народу брудних висловлювань, задовольнитися офіційними вибаченнями керівництва Київської міської школи № 90 і вибаченнями випускників, відповідно, вирішивши інцидент таким, що вичерпав себе.Меджліс кримськотатарського народу запрошує випускників, які допустили в своїй поведінці образливий випад проти кримськотатарського народу, але потім знайшли в собі сили вибачиться, в офіс Меджлісу кримськотатарського народу, де кожному з них особисто всесвітньовідомий правозахисник, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вручить книги з історії Криму і кримськотатарського народу

Опубліковано Рефатом Чубаровим Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

У школі №90 зазначили, що згадана ситуація показала необхідність прикладати “ще більше зусиль по вивченню історії України та її корінних народів, вихованню толерантного, недискримінаційного ставлення до інших”.  

Просимо вибачення у всього кримськотатарського народу, корінного народу України, за образу честі та гідності, що…

Опубліковано School 90 Kyiv Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Раніше в УЦОЯО повідомили, що 200 балів на ЗНО-2020 зможуть отримати значно більше абітурієнтів, ніж торік.

Джерело UATV
дата11.07.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×