Утримання ОРДЛО стає дуже “токсичним” для РФ, – Юрій Гримчак

uatv
15.04.2019
Фото UATV

Російська Федерація чекає президентських виборів в Україні, розраховуючи на те, що можлива зміна влади призведе до змін у позиції нашої країни в переговорах в Мінському й Нормандському форматах. Зустріч в рамках останнього можуть ініціювати вже в травні цього року.

Про це розповів у студії телеканалу UATV заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрій Гримчак.

“Після зустрічі чинного Президента Петра Порошенка з Еммануелем Макроном й Ангелою Меркель цілком можливо, що якщо він залишиться на цій же посаді, вже у травні може бути ініційована зустріч у Нормандському форматі. Думаю, буде обговорюватися питання про можливість введення миротворчих військ, про те, щоб вони стали на кордоні між Росією та Україною, про виведення Збройних сил Російської Федерації, незаконних військових формувань з території Донецької та Луганської областей. Я думаю, що Нормандському формату, швидше за все, дадуть нове дихання”, – розповідає він.

Те, що останнім часом стали більше піднімати питання про Нормандський формат, не можна пов’язувати лише з виборами, вважає чиновник. Фактично, ще з 2018 року утримання ОРДЛО стало дуже “токсичним”для Росії.

“Вони готові на певних умовах кинути цю територію і людей, які там проживають. За словами Віктора Медведчука, ці території та місцеві жителі вже готові бути в складі України. І навіть окупаційна адміністрація, призначена Росією, готова вести якісь переговори. Але зрозуміло, що Медведчук озвучив умови, написані Москвою. Отже, в разі, якщо Порошенко переможе, ці умови підніматися не будуть, але утримання цієї території все одно залишиться. І швидше за все, під зовнішнім тиском Російської Федерації доведеться піти на ті умови, які обговорювалися останні два-три роки”, – зазначає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України.

Оцінювати, як буде розвиватися ця ситуація, якщо президентом стане інший кандидат – Володимир Зеленський – дуже складно, тому що нам невідома його офіційна позиція щодо цього питання, говорить гість студії. Але з того, про що повідомляли представники штабу кандидата, можна зробити висновки, що вони відмовилися від початкової пропозиції розширити Нормандський формат і включити в нього Великобританію і США. Адже Франція і Німеччина представляють не тільки самі себе, а є ще й представниками Євросоюзу, і , в тому числі, Великобританії. А робота в Нормандському форматі проходить у тісній співпраці зі Сполученими Штатами.

“Немає сенсу вводити додаткових людей і країни, і ніхто цього робити особливо не збирається. Тому що за великим рахунком, Франція і Німеччина висловлюють точку зору демократичних країн західної цивілізації. Тому я не думаю, що можливі зміни на рівні Нормандського формату. Єдине, що можливо – це зміна позиції України як позиції нового президента”, – розповідає Юрій Гримчак.

За його словами, зустріч в Нормандському форматі швидше за все буде перенесена на наступний рік.

Повну версію інтерв’ю з Юрієм Гримчаком дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 15 квітня, о 19:00.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 15.04.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV