“Успішне село”: Новоолександрівська ОТГ будує високотехнологічні школи для дітей (ВІДЕО)

uatv
09.10.2019
Скрін з відео

Село Волоське розташоване на березі Дніпра, в 20 кілометрах від обласного центру. Цьому селу навіть деякі міста можуть позаздрити. Хоча кілька років тому тут не було навіть регулярного водопостачання. Зараз же дитячі садки, сучасний будинок культури та навіть школу з власною обсерваторією будують.

А все почалося з того, що три роки тому вони створили Новоолександрівську територіальну громаду. Відтоді вдалося вирішити проблеми, які раніше лише накопичувалися роками.

Староста Волоського з гордістю проводить журналістів на будівництво і розповідає, якою буде школа. За проєктом – це триповерховий центр прикладних наук, з обсерваторією та справжніми телескопами, щоб діти могли спостерігати за зірками.

“Це прекрасно, коли діти можуть бачити космос, розуміють, що вони є частиною великого всесвіту. І взагалі, мені здається, що має бути ідея того, що в кожній школі повинна бути якась родзинка. Десь обсерваторія, десь якийсь цікавий коворкінг”, – розповідає староста Андрій Пінчук.

Також в ОТГ з’явився коворкінг-центр, побудували нову насосну станцію. Вона дозволила скоротити втрати води та електроенергії. Все, що вдалося заощадити, стали вкладати в розвиток соціальної сфери. У дитячому садку зробили капітальний ремонт, всі приміщення обладнали системою відеоспостереження. Закупили посудомийні, пральні та сушильні машини. Відремонтували й школу.

“Всі фінансові надходження значно збільшилися. Але кожен бачить сьогодні, куди йдуть ці кошти”, – зазначає Олександр Візир, голова Новоолександрівської сільської ради.

Планів на майбутнє ще багато, кажуть керівники об’єднаної громади. Як в сільській школі діти розраховуються картками – дивіться у програмі “Успішне село”.

Джерело UATV
дата 09.10.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV