“Успішне село”: чим Буші вдалося залучити тисячі туристів (ВІДЕО)

uatv
10.10.2019

Все частіше українці та європейці купують будинки в невеликому населеному пункті Буша Вінницької області, який розташований в самому центрі історичного заповідника. В селі вже відкрили картинну галерею та творчий центр. Наразі в Бушу щорічно приїжджають близько 60 тис. туристів. Більшість тут вже не вперше.

Як і чим приваблює гостей і нових жителів невелике селище – дивіться в сюжеті з циклу “Успішне село”.

Художниця Світлана Телець саме в Буші відкрила для себе справжню Україну. Кілька років тому вона купила будинок в Буші, щоб писати картини.

“Я купила його за дві картини. У мене продалося одне полотно, потім ще. 15 років тому вони коштували близько 700 доларів“, – розповіла вона.

Поїхати звідси художниця вже не змогла: відкрила творчий центр з картинною галереєю та житлом-експозицією етніки в поєднанні з сучасністю. Каже, що сільське життя тепер не проміняє на місто.

“Тут екологічно чиста зона – і вода, і повітря. У радіусі 30 км немає ніяких шкідливих викидів. Сюди тепер приїжджають звідусіль – і італійці, і французи, і американці, – зазначає художниця. – Гостей стало так багато, що довелося розширюватися. Навіть в хліві тепер є комфортні кімнати з усіма зручностями”.

Чверть століття тому жителі покидали селище – будинки були порожні та руйнувалися. Тепер Буша переживає справжній ренесанс.

Олександр Ільницький, сільський голова Буші, розповів, що близько 100 місцевих будинків тут викупили приїжджі люди. Жителі, наприклад, Одеси, Києва, Миколаєва обладнають місця для відпочинку: і для себе, і для інших.

На території села знаходиться державний заповідник з історією понад 5 тис. років.

“Я відчуваю, що набираюся тут енергії. Такої спокійної, доброї енергії, якої вистачає надовго після повернення в мегаполіс”, – говорить Тамара Корніяка, туристка з Києва.

Для тисячі місцевих жителів наплив туристів – робота. Вони здають житло, продають продукти, сувеніри, готують їжу.

Зазначимо, що при такій кількості туристів в селі немає жодного супермаркету.

Зараз для туристів готують відкриття нового музею ткацтва. І пропонують насолоджуватися осінніми пейзажами в Гайдамацькому яру. За легендою, там сховані скарби.

Нагадаємо, що 7 жовтня на телеканалі UATV стартував ексклюзивний цикл сюжетів “Успішне село” – про особливості і досягнення сучасних українських населених пунктів.

Всі серії циклу сюжетів “Успішне село” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 10.10.2019
категорії Туризм
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×