Уряд підтримав проєкт із закупівлі патрульних катерів прикордонникам, – МВС

uatv
15.11.2019
Фото МВС

Масштабний проєкт із посилення системи морської безпеки й охорони кордону, у межах якого за три роки ДПСУ отримає 20 найсучасніших французьких патрульних кораблів, був підтриманий урядом.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, інформує UATV з посиланням на пресслужбу МВС.

“Сьогодні ми презентуємо великий та надважливий структурний проєкт посилення системи охорони морських кордонів, у межах якого для потреб Держприкордонслужби Україна закупляє 20 французьких патрульних кораблів ОСЕА“, – зазначив міністр.

Найближчим часом уряди України та Франції підпишуть відповідну угоду, після чого її повинна буде ратифікувати Верховна Рада.

За словами Авакова, пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України. Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування. Крім цього, 25% робіт із будівництва суден відбуватимуться в Україні, а виготовлятимуться катери з морського алюмінію, що зробить їх більш легкими та маневреними.

Зазначається, що проєкт також передбачає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування упродовж 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії виробника) упродовж 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

Вартість цього контракту – 136,5 млн євро, повідомляють в МВС.

“Реалізація проєкту планується, в тому числі, з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти”, – зазначив міністр внутрішніх справ.

Нагадаємо, бойові катери від США хочуть доозброїти гарматами і кулеметами.

Джерело UATV
дата 15.11.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV