Уруський назвав фактори, які призвели до краху літака в Харківській області (ВІДЕО)

uatv
28.10.2020
Фото Міноборони

Урядова комісія завершила розслідування причин, які призвели до катастрофи літака в Харківській області, внаслідок якої загинули 26 людей.

Про них під час засідання уряду повідомив віцепрем’єрміністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, пише UATV.

За його словами, авіакатастрофа сталася через дію низки небезпечних факторів. Зокрема, відмова системи управління лівого двигуна літака, що спричинило виникнення особливої ситуації.

“Після встановлення горизонтального польоту екіпажем не було вирівнено тягу лівого та правого двигунів, що стало другим небезпечним фактором, який вплинув на розвиток особливої ситуації. Випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку в положенні 38 градусів було третім небезпечним фактором”, – сказав Уруський.

Четвертий фактор, за його словами, – несвоєчасне переведення літака на зниження і помилкова побудова траєкторії, намагання якомога швидше вийти на глісаду замість зниження з виходом на початок злітно-посадкової смуги.

Враховуючи додаткову тягу третього двигуна на правому напівкрилі й випущені на 38 градусів закрилки, несиметричне збільшення тяги правого двигуна призвело до надзвичайно складної польотної ситуації.

“Штучне створення несиметричності тяги силової установки було п’ятим небезпечним фактором, що суттєво погіршило умови польоту”, – повідомив Уруський.

З 20:44:05 на борту літака виникає та розвивається аварійна ситуація

“Неусунення ковзання є шостим небезпечним фактором, який зумовив перехід о 20:44:32 аварійної ситуації в катастрофічну. О 20:44:49 на швидкості 100 км на годину з кутом крену 75 градусів і кутом тангажу 26 градусів літак зіткнувся з землею. За приблизною оцінкою, перевантаження в центрі мас літака в момент удару становило 12 одиниць”, – сказав він.

Головними причинами катастрофи літака є, зокрема, відсутність дієвого контролю за організацією та виконанням польотів з боку посадових осіб університету ім. Кожедуба та системне порушення правил польотів в університеті.

Читайте також: Авіакатастрофа Ан-26: Комісія виявила порушення в організації польотів

Раніше повідомлялося, що родинам загиблих під Чугуєвом курсантів виплатили компенсації.

Джерело UATV
дата 28.10.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×