УПЦ МП не вдасться зірвати процес надання автокефалії, – Андрій Юраш

Створення Єдиної Помісної церкви є справою невідворотною

uatv
16.11.2018

Фото Укрінформ-UATV

Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) не вдасться завадити створенню Єдиної Помісної церкви в Україні і зірвати процес надання Томосу про автокефалію. Про це розповів релігієзнавець, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, передає Оbozrevatel.

Експерт прокоментував дії єпископату УПЦ МП 13 листопада, коли ієрархи відмовилися їхати на зустріч з Президентом України Петром Порошенком.

На його думку, таке рішення було абсолютно прогнозованим.

“Ця реакція більшості єпископату УПЦ була абсолютно прогнозованою і зрозумілою, всі це розуміли, коли тільки процеси починалися. Всі розуміли, що з тих майже 60 єпархіальних архієреїв, декількох десятків вікарних, лише певні одиниці будуть готові на первинному етапі входити до Помісної церкви. Ми бачили, що після формальної відмови більшості єпископату спілкуватися з Президентом в “Українському домі” була менша частина єпископів, котрі поїхали й розмовляли”, – зазначив Юраш.

Релігієзнавець висловив впевненість, що, незважаючи на дії УПЦ МП і РПЦ, процес надання автокефалії вже не зупинити.

“На превеликий жаль, Московський патріархат в Україні та його керівники в Росії мають важелі впливу на цьому етапі на свій єпископат. Вони зробили все, щоб не допустити їхньої участі у зустрічі з Президентом. Але, по-перше, глобальні процеси зупинити не можна, по-друге, буде поширюватися процес приєднання до Єдиної Помісної церкви з боку окремих архієреїв УПЦ”, – сказав він.

Андрій Юраш наголосив, що створення Помісної церкви є справою невідворотною.

Нагадаємо, що Мінкульт вимагає скасувати реєстрацію прав користування УПЦ МП Почаївською лаврою.

Джерело Обозреватель
дата 16.11.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV