УПЦ КП збирає своїх єпископів напередодні Об’єднавчого собору

Таке рішення ухвалив синод Київського патріархату

uatv
06.12.2018

Фото cerkva.info

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату скликає на 13 грудня свій Архієрейський собор напередодні Об’єднавчого собору. Про це передає прес-служба УПЦ КП.

Таке рішення синод на чолі з главою УПЦ КП патріархом Філаретом ухвалив сьогодні, 6 грудня.

“Священний Синод УПЦ КП скликає на 13 грудня 2018 р. Архієрейський собор Київського патріархату. Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого Собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого Собору 15 грудня 2018 р.”, – написав на своїй сторінці в Facebook речник Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

У синоді також міститься вимога, що в президії Об’єднавчого собору обов’язково має брати участь патріарх Філарет.

Також синод виступив за те, щоб право голосу на Об’єднавчому соборі мали лише українські ієрархи – члени Собору. Таким чином УПЦ КП виступила проти права голосу екзархів Вселенського Патріархату, якими являються українські єпископи з діаспори. Київський патріархат не влаштовує і те, що на майбутньому Соборі 15 грудня будуть мати право голосу не лише єпископи, а й просте духовенство з мирянами.

Нагадаємо, що Об’єднавчий собор, на якому мають вибрати главу Єдиної Помісної Православної церкви, котрий отримає Томос про автокефалію, відбудеться 15 грудня.

Раніше повідомлялося, що УАПЦ не висуватиме кандидата на пост предстоятеля Єдиної Помісної православної церкви.

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV