Унікальний проєкт з білоруськими мотивами: чим зацікавлює станція метро «Мінська» (ВІДЕО)

Скрін з відео

Ще півстоліття тому територія на півночі столиці була покрита суцільними заливними луками. А сьогодні престижний район Києва, Оболонь, займає 11 тисяч гектарів із населенням приблизно 300 тисяч жителів. Складно уявити, що відносно недавно його просто не було.

“Будувалися заводи, фабрики, дуже багато людей їхало в місто працювати. Відповідно, їм треба було десь жити. І для цих цілей розбудовували околиці міста Києва. А Оболонь – це одна з околиць, яка перша була відбудована та з природної місцевості перетворилася на житловий масив“, – згадує киянка Валентина Сидорець.

Коли повідомили, що на Оболонь побудують метро, каже Валентина, ніхто не міг в це повірити.

Першу станцію на півдні нового житлового масиву запустили наприкінці 1980-х. А вже в 1982 році синя лінія столичної підземки поповнилася ще двома станціями на півночі. Вона зв’язала Оболонь із центром Києва та покрила весь район швидкісним видом транспорту.

Мінська” – це односклепінна станція мілкого закладення, розташована під однойменною Мінською площею. Її проєкт ніколи не повторювали, досі оформлення станції не має прямих аналогів.

Оригінальним чином виконано освітлення на “Мінській” – воно сховано в триступеневій конструкції на склепінні. За рахунок цього світло ніби струменить і створює відчуття казковості всього підземного простору. Колійні стіни – невеликої висоти, облицьовані мармуром теплого кольору. Карнизи на стінах покриті орнаментом.

“Звичайно ж, найцікавіше – це розпис на склепінні. Його робили два брата – Химочки. Оскільки назва станції метро – “Мінська”, тобто, це пов’язано з Білоруссю, цей розпис пов’язаний із її національними вишивками. Там певна алюзія на білоруські орнаменти та вишивки у вигляді “дерева життя”, як самі брати Химочки називали його”, – пояснює київський блогер Олег Тоцький.

Художники працювали в техніці фрескового розпису, адже саме фресками славилися в усі часи храми стародавнього Києва. З моменту відкриття станції фарби не втратили своєї яскравості, й дивовижний розпис підземного залу продовжує дивувати та тішити киян та гостей міста.

Мінська” розташована неглибоко, як й інші станції на цій лінії. Тунелі підземки проходять просто під Оболонським проспектом, а сама станція має довгий підземний перехід з виходами на поверхню.

Сьогодні житловий масив на Оболоні називають одним із найбільш обжитих і престижних. Ще в СРСР новий район міста у фантазіях архітекторів був нестандартним і футуристичним.

“Настільки не вірили, що їздили подивитися, – каже мешканка Києва Валентина Сидорець, – І коли на очах район ставав дійсно красивим, сучасним, то багато хто дивувався і хотів тут жити”.

Зараз на Оболоні живуть і студенти, і навіть мільйонери. А щоб прогулятися по гарній набережній або пройтися по численних магазинах, кияни приїжджають сюди з усього міста. Й однією з головних причин є як раз те, що колись тут проклали метро.

Більше випусків програми “Метро” дивіться за посиланням.

Прямий ефір