Українців інформуватимуть про харчові продукти так само, як і європейців

Верховна Рада України ухвалила Закон №8450 "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів"

uatv
06.12.2018

Фото AgroNews

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат, передає UATV.

Метою закону є забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, їхньої поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти.

“Закон про інформацію щодо харчових продуктів приводить у відповідність українське законодавство до норм ЄС, а також підвищує рівень поваги до споживача”, – наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Зокрема, закон містить вимоги щодо виділення алергенів, передбачає збільшення шрифту на етикетці, зазначення країни чи місця походження харчового продукту, інформуванню про замороження чи розмороження продукту, перелік усіх інгредієнтів, надання інформації про поживну цінність.

Ухвалений закон стосується не лише маркування на етикетках, а й будь-якої інформації про харчовий продукт, яка надається через рекламу, інтернет або просто повідомляється споживачеві під час продажу, зокрема в місцях громадського харчування. У разі дистанційної реалізації інформація має бути доступною до моменту придбання продукту.

Згідно з новим законом, відповідальний за надання інформації той оператор ринку, під найменуванням якого продається харчовий продукт.

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV