Українці у Польщі в разі коронавірусу зможуть отримати безкоштовне лікування

Фото Укрінформ-UATV

Усі громадяни України, які зараз перебувають у Польщі, зможуть у разі необхідності отримати безкоштовні тести на виявлення коронавірусу та безкоштовне лікування.

Про це розповів речник Міністерства охорони здоров’я Польщі Войцєх Андрусєвич, повідомляє Укрінформ. Так представник МОЗ відповів на питання, чи матимуть можливість лікуватися українці без медичного страхування або ті, страховий поліс яких не покриває тривалого перебування в лікарні.

“Кожному, хто потрапляє до лікарні з підозрою на зараження коронавірусом, гарантовано безкоштовне проведення тестів і лікування, яке покривається з бюджету польської держави”, – зазначив він.

У Польщі наразі перебувають приблизно 1-1,5 мільйона трудових мігрантів з України.

Кількість осіб, у яких виявили коронавірус, у Польщі вже становить 51. Напередодні одна людина померла.

В Україні зараз є три підтверджені випадки захворювання на коронавірус – два у Чернівецькій області та один на Житомирщині.

Також стало відомо, що у Радомишлі Житомирської області, де госпіталізували з коронавірусом 70-річну жінку, яка повернулася з Польщі, від сьогодні запроваджують надзвичайну ситуацію. Там, зокрема, призупиняють рух громадського транспорту та роботу ринків. Про таке рішення повідомляється на сайті Радомишльської громади.

“В Радомишльській територіальній громаді міським головою прийнято розпорядження про обмежувальні заходи у зв’язку з поширенням вірусної хвороби. Через зареєстрований випадок у нашому місті буде призупинено рух міського транспорту. Тимчасово припинена робота усіх ринків у місті”, – йдеться в інформації.

Раніше повідомлялося, що 22 людини, які контактували із хворою, були ізольовані. За їх станом стежать медики. Родичі хворої перебувають на обсервації вдома, у них поки що симптомів коронавірусної інфекції не виявили.

Як свідчать дані онлайнкарти поширення COVID-19 від Дослідницького центру системних наук та інженерії Університету Джонса Хопкінса, станом на ранок 13 березня по всьому світу коронавірусом заразилися 128 343 людини, загинули 4720, одужали 68 324.

Прямой эфир