Українці створюють унікальні конструктори з металу і целюлози (ВІДЕО)

uatv
22.05.2019
Скрін UATV

Перші масові дитячі конструктори з’явилися близько ста років тому, і відтоді завоювали широку аудиторію і серед дорослих. А у XXI столітті в Україні вдалося створити стартап-фабрику унікальних іграшок. Дизайнер Денис Охрименко розробив механічні набори зі сталі. Паралельно з Сергієм Рудковським він розвиває напрямок екологічних конструкторів без використання пластику.

Денис починав зовсім не з конструкторів. Як дизайнер він брав участь у різних проектах, починав свої, але в середині 2000-х в Україні інвестори неохоче вкладалися в стартапи.

За словами Охріменка, перші місяці реалізація ідеї по створенню механічних іграшок здавалася малоймовірною.

“Не менше року зайняло, щоб була більш-менш готова перша модель”, – зазначив дизайнер.

Для створення іграшок використовується технологія хімічного травлення металу в соляному розчині.

“Наноситься шар спеціальної фарби, і в місцях, де її немає, метал витравлюється. Це можна сприйняти як дуже швидке іржавіння, за 10 хвилин. Досить довгим був шлях підгонки наших моделей під цю технологію. Але ми знайшли необхідну формулу”, – говорить Денис.

Кожна модель починається з креслення в 3D-редакторі. За цими параметрами виготовляють комплект деталей для прототипу, і дуже рідко все ідеально виходить з першого разу. Іноді доводиться навіть змінювати масштаб моделі, як, наприклад, було з механічним автомобілем.

Денис наголошує, що не ставить за мету робити реалістичні моделі. У таких конструкторах не можна закривати рухомі частини у глухий корпус, це незручно при складанні і заважає спостерігати за роботою механізму зовні.

Серед винаходів Охрименка – восьмимоторний літак, зробити який його надихнув гігантський гідроплан “Геркулес”, зібраний під час Другої світової війни в США, і який злетів всього один раз. Також дизайнер створив механічний поїзд, стилізований під перші електровози.

“Я більшість моделей збираю тестово, використовуючи одні плоскогубці”, – зазначив наш герой.

Для другого конструктора, який придумав дизайнер, взагалі не потрібно ніяких інструментів. Йдеться про кубиках з переробленої целюлози, без додавання пластика. Використовуються обрізки, які залишаються від виробництва картонних упаковок для молока та інших продуктів.

“Технологія і структура схожі на яєчний лоток. Але лоток ми виробляємо на вакуум-формувальних машинах, тут же використовуємо технологію термоформування. Це задає деякі інші властивості  – підвищення механічної міцності продукту”, – зазначив Сергій Рудковський.

Покривається кубик спеціальним крохмальним клеєм, який не пропускає вологу всередину. Якщо він загубиться на природі, то розкладеться природним шляхом.

“Я не зустрічав подібних конструкторів, патентний пошук показав, що в світі такого конструктора немає. Це нове покоління іграшок”, – додав Рудковський.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 22.05.2019
категорії Технології
поділитися

Топ новин на UA|TV