Українці створюють популярні у світі рюкзаки зі старих шкіряних курток (ВІДЕО)

Скрін з відео

В епоху “швидкої моди” і колосального забруднення навколишнього середовища у світі з’являється все більше виробників, які переходять на апсайклінг (upcycling) – переробку непотрібних речей, коли результат за якістю перевершує вихідні матеріали.

В Україні вже кілька років старі шкіряні куртки перешивають у практичні і модні рюкзаки. Журналісти UATV побували у київській майстерні, засновники якої одними із перших в Україні почали просувати культуру апсайклінгу.

Олег Звонарьов й Анна Сигорська – одні з небагатьох українських виробників, які взяли курс на усвідомлене споживання. Вони прагнуть наочно показати, що перешиті речі – не просто сувеніри виключно для людей, які захоплюються цією темою.

“Ми намагаємося розповісти споживачам про те, що наш продукт може замінити новий продукт, намагаємося робити вироби так, щоб вони служили довше, ніж рюкзаки з нової шкіри”, – говорить співзасновник апсайклінг-майстерні рюкзаків Олег Звонарьов.

У Британському фонді Еллен Макартур підрахували, що за останні 15 років світове виробництво одягу подвоїлося і виділяє більше парникових газів, ніж усі морські та авіаперевезення на планеті разом узяті. У результаті велика частина цих речей опиняється на звалищі і не переробляється. Апсайклінг як нове явище може допомогти і в боротьбі зі сміттям.

“В Україні цей напрям тільки зароджується і не набрав ще якогось певного обсягу. Якщо люди починають цим займатися, вони потім не знаходять способів це масштабувати і стандартизувати”, – зазначає Олег Звонарьов.

Звичайному ресайклінгу легко надати промислових масштабів – відходи переробляються в універсальну сировину, з якої потім виробляють нові речі. А щоб серйозно займатися апсайклінгом, тобто перешиванням одного одягу в інший, потрібно бути справжнім екологічним ентузіастом.

Олег Звонарьов мав досвід у швейній справі. Коли одного разу йому знадобився рюкзак, він купив на секонд-хенді стару армійську сумку і вирішив її перешити. Пізніше ідею перешивання старих речей на рюкзаки Олег запропонував своїй знайомій Анні Сигорській.

Незабаром Олег і Анна знайшли приміщення для міні-ательє у покинутій будівлі. Нова справа стартувала з двох швачок і швейних машинок. Кілька моделей, фотографій у соціальних мережах, виставка – і люди стали цікавитися.

Олегу й Анні вдалося досягти такої якості, що їх рюкзаками і сумками цікавляться й за межами України. Вони вже продавали свої вироби в Німеччину, США, Канаду, Австралію, Сінгапур, Японію, Гонконг і Францію.

“Кожен рюкзак у нас в одиничному екземплярі, тому людина розуміє, що вона такого більше ні в кого не побачить”, – говорить Анна Сигорська.

Українці також подумують налагодити виробництво меблів з оббивкою зі старих шкіряних речей. А ще до Олега й Анни за співпрацею звертаються сторонні організації, у тому числі й міжнародні. Усе більше компаній намагаються впровадити усвідомлене споживання у своїй сфері.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір