“Українці – дуже відкритий народ”, – Оділія де Ранітц

Дружина посла Нідерландів в Україні поділилася з телеканалом UATV своїми враженнями про наші міста і їхніх жителів

uatv
23.10.2018

Фото UATV

У рідній Гаазі Оділія де Ранітц вважається експертом із витончених манер і навіть читає лекції з етикету в Академії Мандевіль для обдарованих студентів. В Україні Оділія відома, передусім, в дипломатичних колах, адже вона дружина чинного посла Нідерландів в Україні. Оділія нерідко очолювала клуби дружин послів і благодійні комітети. Свій девіз вона намагалася втілити в різних країнах – від В’єтнаму до Люксембургу. В Україні вона також підтримує діяльність благодійних організацій. “Я завжди дотримуюся думки, якщо ми можемо змінити одне життя на краще, то це вже велика удача”, – говорить Оділь.

Голландці за своєю натурою дуже привітні, прості й вільні. Такими ж рисами, на думку Оділії, володіють українці.

“Про голландців часто говорять, що ми добрі та прагнемо прийти на допомогу. Я те ж саме можу сказати про українців. Тут випадковий перехожий особисто проводжає тебе до потрібного будинку, якщо ти загубився в місті. Кажу з особистого досвіду! В таких побутових ситуаціях проявляється доброта українців. Вони – дуже відкритий народ”, – зауважує дружина посла Нідерландів в Україні.

Іншим об’єднуючим фактором наших народів є любов до квітів і природи. “Восени українці люблять гуляти на природі. Також мені дуже імпонує українська традиція виїжджати на шашлики в ліс. Це сімейний відпочинок, де панує атмосфера затишку й любові”, – зазначає пані де Ранітц.

Саме дотримання сімейних традицій Оділія вважає важливою складовою життя сучасних українців. На її думку, українки йдуть в ногу з часом, вміло балансуючи між кар’єрою і сімейним життям.

“Головний виклик полягає в тому, щоб збалансувати своє життя. І жінок це стосується більшою мірою, оскільки ми можемо виконувати одночасно більше завдань, ніж чоловіки. Жінки в Україні багато працюють, і часто – на високих посадах. Українки дуже активні, та водночас для них важлива сім’я, і ​​я вважаю, що це прекрасно”, – говорить дружина посла.

Найприємнішим бонусом дипломатичного життя для Оділії стали подорожі. За рік перебування тут вона відвідала з чоловіком кілька улюблених туристичних центрів України.

“Я люблю подорожувати, адже це можливість познайомитися з різними культурами, з цікавими людьми, побачити нові ландшафти й міста. Разом із чоловіком мені вдалося побувати в Одесі, Львові, Харкові. Одеса, наприклад, нагадала мені Маастріхт. Цікаво було спостерігати змішання різних культур, адже в цьому місті проживають найрізноманітніші етноси. Крім того, тут приголомшлива атмосфера особливого гумору”, – підсумувала Оділія де Ранітц.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 23.10.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV