Український закон про протидію домашньому насильству – найкращий у Європі, – Оксана Покальчук

uatv
09.12.2019
Скрін з відео

У День прав людини, 10 грудня, закінчується акція “16 днів активності проти гендерного насильства“, заходи в межах якої відбувалися з 25 листопада. Україна приєдналася до проведення цієї акції 2001 року. Відтоді вдалося не тільки ухвалити закон про протидію домашньому насильству, а й поліпшити роботу поліції та судів у цьому напрямку, а також привернути увагу різних організацій до цієї проблеми.

Про це в студії телеканалу UATV розповіла виконавчий директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

“Головний результат за цей період – закон про протидію домашньому насильству, який було прийнято торік, але він набув чинності 1 січня цього року. Ми вважаємо, що це один із найкращих законів серед тих, які є в європейських країнах, в Східній Європі, Центральній Азії. Він дуже хороший, його розробили для того, щоб імплементувати норми Стамбульської конвенції. Я нагадаю, що Стамбульська конвенція – це міжнародний документ із протидії домашньому насильству, й Україна була однією з країн, які його розробляли”, – наголосила Оксана Покальчук.

Ухвалення цього закону – показник, що суспільство та проведені активності змогли зрушити проблему з мертвої точки, а також вплинути на поліпшення роботи поліції і взаємодію з судом.

Зараз також розробляються відповідні інструкції й методологія на рівні поліції.

“Хоч яким би хорошим не було законодавство, до потерпілого чи потерпілої на місце виїжджає конкретний поліцейський, над справою працює конкретний суддя. І наше завдання тепер – роз’яснювати це питання багатьом поліцейським, які щодня роблять свою роботу, суддів, які з цим стикаються, а також слідчих. Це процес, ми не можемо сказати, що ми ухвалили закон, і тепер усе добре. На жаль, ні. Але те, що є закон, і те, що поліція відкрита до імплементації та навчання своїх співробітників, людей, які працюють і приїжджають щодня на такі ситуації – це хороший знак”, – зазначила гостя студії.

Телеінтерв’ю з Оксаною Покальчук дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV у середу, 11 грудня, о 15:00.

Джерело UATV
дата09.12.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×