Український воїн Євген Олексенко розповів про нелегкий шлях до медалі Invictus Games (ВІДЕО)

У новому випуску програми Invictus на UATV ви почуєте неймовірну історію срібного призера Ігор Нескорених

uatv
16.11.2018

Скрін з відео

Євген Олексенко із Запоріжжя – боєць легендарної 93-ї бригади, який пішов на фронт добровольцем. Ще з дитинства Олексенко розумів, хто він і на якій землі живе. Зі шкільної лави молодий українець включився в націоналістичний молодіжний рух. За часів Революції Гідності Євген із побратимами утримали Запоріжжя від проросійських “тітушок”. Олексенко – кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу. З початком агресії РФ він залишив кар’єру юриста та чемпіонські амбіції, вирушивши на фронт добровольцем.

Воїн згадує, що потрапити на передову “по мобілізації” не зміг за станом здоров’я, адже в дитинстві у нього був перелом спини. Завдяки добровільним батальйонам Євген зміг мобілізуватися у 93-тю бригаду.

У 2015 році бійця було поранено у День Незалежності, поблизу села Водяне. Патріот із Запоріжжя отримав мінно-вибухову травму спини й осколкові поранення ніг. Після цього настав період лікування та реабілітації. Покинувши лікарняне ліжко, Олексенко вирушив не в санаторій, а до тренажерної зали.

“Треба було встановлювати, а операції не надто допомагали, тому я зробив ставку на спорт – і так реабілітував свою ногу”, – говорить боєць. Він виконав норматив майстра спорту і випадково дізнався про Invictus Games. Рішенням тренерської ради в 2017 році Євген поїхав до Торонто як резервіст. Боєць вирішив докласти максимум зусиль, щоб потрапити до основного складу команди.

У тому ж 2017 році на Invictus Games в категорії з пауерліфтингу (категорія Олексенка) переможним виявився результат 188 кг. Рік по тому на Національному відборі запорожець штовхає штангу вагою 190 кг. Євген став одним із 15 українців, які виступили на Invictus Games-2018 в Австралії. У третьому зборі спортсмен отримав травму – надрив грудного м’яза.

На змаганні першим на арену з пауерліфтингу вийшов кращий друг Олексенка – Олександр Гавриленко, результат якого став рекордом Ігор Нескорених. Боєць визнається, що хвилювався за товариша більше, ніж за себе. Сам Євген із першої спроби встановив новий рекорд змагань – 195 кг. Друга і третя спроби також стали рекордними. Спортсмен зумів завоювати срібну медаль.

“Офіційно це мій найкращий результат, я хоч і був травмований, але зміг його показати. Думаю, ми порадували глядачів”, – говорить український призер Invictus Games.

Євген Олексенко та інші наші герої показали світові, що Україна, попри всі наслідки війни, залишається непереможною.

Більше випусків програми Invictus дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 16.11.2018
категорії Спорт
поділитися

Топ новин на UA|TV