Український письменник Андрій Любка виступив перед студентами у Стамбулі (ФОТО)

uatv
12.11.2019
Фото UATV

Андрій Любка виступив перед студентами, які вивчають українську мову та літературу в Стамбульському університеті, повідомляє кореспондент UATV.

Під час свого виступу письменник розповів студентам і представникам української громади Стамбула про сучасну українську літературу, а також поділився деталями життя 11 українських письменників сучасності та познайомив гостей з їхніми творами.

До свого списку Любка включив і таких українських авторів, як Ірена Карпа, Сергій Жадан і Галина Крук. Крім цього, Андрій Любка розповів студентам про книжкові фестивалі в Україні та літературні премії.

Також він поділився інформацією про те, де можна придбати книги українських авторів українською мовою.

“Мені дуже сподобався захід. Я знаю Тараса Шевченка, Лесю Українку, а ось про сучасних українських письменників – дуже мало. Було цікаво послухати”, – говорить студент відділення україністики Деніз Четінкая.

Андрій Любка також розповів про свій життєвий шлях. Крім того, він представив свої книги, зазначивши, що дія в його останній книзі “У пошуку варварів” розгортається в Стамбулі.

“Ця книжка – розповідь про подорож до 12 балканських країн. За освітою я балканіст і описую те, що знаю про Балкани із книг, і те, що я бачив під час подорожі. Ця книга про стереотипи, наскільки ці країни вважаються східними або західними”, – говорить письменник.

Під час свого турне він вже встиг відвідати Анталію й Анкару. У столиці Туреччини Любка взяв участь у святкуванні Дня української писемності.

“Були тільки приємні моменти. Наприклад, в Анкарі прийшли кримські татари, які виїхали з Криму 150 років тому. Вони ніколи не були в Україні, не знають української мови, але вони дізналися про український захід і завітали, бо відчувають зв’язок з Україною. Це було дуже зворушливо, – зазначає Андрій Любка. – Серед української громади мене здивувало те, як чимало людей, які в Україні були російськомовними, в Туреччині стали україномовними. Тобто після початку війни, в якості особистого протесту й бунту, вони пішли у відрив від російської культури. Таких людей я зустрів і в Анкарі, і в Анталії. І це дуже цікавий феномен”.

У подальших планах у письменника в Стамбулі зустріч із представниками української та кримськотатарської діаспор.

Нагадаємо, що у Словенії відбувся літературний вечір Андрія Любки.

Джерело UATV
дата 12.11.2019
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×