Український майстер розповів про секрети виготовлення масок у стилі steampunk (ВІДЕО)

Скрін з відео

Незвичайна маска гарантовано створює цікавий образ – і харків’янин Дмитро Брагін у цьому справжній майстер. Як правило, його роботи зараховують до стилю steampunk, хоч це й не зовсім точно. Дмитро збирає маски та інші аксесуари з безлічі дрібних деталей, керуючись лише власним смаком. Опинитися вони врешті можуть де завгодно: від празького ресторану до американського фестивалю Burning Man.

“Я роблю маски. Їх дуже цікаво створювати, вони всі різні. Стиль називається steampunk”, – говорить Дмитро.

Steampunk – це популярний напрям фантастики, який сформувався й отримав назву наприкінці 1980-х років. Стімпанк розповідав альтернативну історію європейської вікторіанської епохи, де за допомогою пари та магії вдалося досягти величезного прогресу. У цьому світі є нереалістичні механізми, котрі впливають на сюжет.

Маски Брагіна добре вписуються в цей антураж. Українець досяг такого рівня майстерності, що нерідко знаходить у світових інтернет-магазинах підробки своїх робіт.

“Спочатку у доньки лежала карнавальна маска. Я взяв, задекорувати трошки, виставив у соцмережу. Людям дуже сподобалося”, – згадує він про те, як почав займатися улюбленою справою.
Скільки масок вийшло з-під рук майстра за шість років, навіть він сам уже не порахує.

У Дмитра Брагіна є свій ритуал перед початком роботи – обов’язково пройтися Харківським ринком старих речей.

“Мене цікавлять передусім будильники. Різноманітність шестерень, шестерінки дво-триярусні. Їх не повториш. Такі деталі є тільки в радянських будильниках”, – ділиться своїми секретами масочник.

На другому місці у нього – дитячі іграшки. Наприклад, роботи, ляльки, машинки – все, що містить дрібні деталі.

Як основу для вироби Дмитро використовує звичайнісінькі пластикові маски, які можна замовити в інтернеті.

“Потрібно зачистити масочку, знежирити, а потім відразу клеїти. Необхідно лише придумати головну деталь”, – пояснює Брагін.

Більшість деталей все ж зроблено з картону, тому вони дуже легкі.

“Коли уже все готово, контуром покриваю заклепки, маска повинна висохнути. Потім ґрунтую”, – розповідає він.

Після того як ґрунтовий шар висихає, Дмитро береться за пензля. Останній шар – лак. Шкіряні ремінці закріплює дружина Олександра. Зазвичай на виготовлення однієї маски йде три дні.

Майстер каже, що не робить маски на замовлення. Для нього важливіше власне бачення. Велика частина робіт Брагіна відлітає за океан – до США, але й у Європі його вироби користуються популярністю.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір