Український майстер аміґурумі розповів про техніки в’язання (ВІДЕО)

Фото UATV

В’язання – це техніка плетіння, яка використовувалася ще в Стародавньому Єгипті. В’язані шкарпетки, знайдені в коптських гробницях, датуються IV-V століттям. Через тисячу років в Ірландії майже весь одяг був в’язаним. Потім настала ера індустріалізації, і в’язання стало заняттям для жінок похилого віку.

У нашому столітті “хенд-мейд революція” відродила це ремесло в нових химерних формах. Молодь організовує флешмоби, щоб показати всьому світу, що в’язання – це не старомодно, а просто модно.

Молоді українці Володимир Семків та Анастасія Трепова прагнуть зруйнувати стереотипи про це ремесло і показати, наскільки цікаві речі можна створювати за допомогою пряжі. Це іграшки, аксесуари і мініатюрні ляльки в японському стилі аміґурумі, виготовлення яких вимагає неабиякої майстерності.

Володимир проводить майстер-класи і вважає, що в’язання як хобі може підійти дуже багатьом. Крім того, вони разом з Анастасією заснували невелике ательє в Києві.

Герої нашої програми показали і розповіли, як навчитися в’язати, вибирати нитки, і скільки насправді праці стоїть за такими, здавалося б, простими виробами.

Аміґурумі – це японське мистецтво в’язання на спицях або гачком маленьких м’яких звірят і фігурок людей.

“Численні шанувальники даного мистецтва в’яжуть маленьких чоловічків або звіряток. Головне, щоб ця річ була дуже милою”, – розповідає Володимир.

Єдиної техніки аміґурумі не існує.

“Кожен поважаючий себе майстер бере від іншого майстра якісь навички, і намагається створити свою власну техніку в’язання“, – говорить наш герой.

Що стосується вибору ниток, то тут потрібно почати з вибору типу пряжі, потім перевірити на стійкість фарби. Також дуже важлива якість сплетення, адже від цього залежить, чи зручно буде захоплювати нитку гачком.

“Тому береться гачок, пров’язується експериментальне полотно, на якому ви можете подивитися, як воно лягає, чи не скручується, чи немає великих дірочок. Це все допомагає вибрати відповідний гачок“, – ділиться досвідом Володимир.

Детальніше про техніки в’язання дивіться в повному випуску програми.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір