Український історик за книгу про Чорнобиль отримав британську премію

Сергій Плохій отримав нагороду розміром у 30 тисяч фунтів стерлінгів

uatv
15.11.2018

Фото Укрінформ-UATV

Праця відомого українського історика Сергія Плохія “Чорнобиль: Історія трагедії” отримала престижну британську літературну премію Бейлі Гіффорда. Про це повідомляє Еспресо з посиланням на The Guardian.

За свою книгу Плохій отримав нагороду розміром у 30 тисяч фунтів стерлінгів (понад 38 тисяч доларів США). Переможця обирали серед 247 книг.

У книзі “Чорнобиль: історія трагедії” історик спробував розібратися в причинах найгіршої ядерної катастрофи в історії, розглядаючи різноманітні геополітичні та індустріальні фактори.

Також дослідник розповів історії простих людей – пожежників, учених, солдатів, які працювали 26 квітня 1986 року.

“Це історія жахів – про політичний цинізм і наукове незнання, в якій світ врятували лише героїзм і удача… Це своєрідна біблійна книга, невідчепна. І в ній страшні уроки для світу. В основі цієї роботи – розпачливі історії про героїзм – пожежників, людей, яких відправили зачиняти двері реактора, лікарів, солдатів”, – сказала голова суддів Феймметта Рокко.

Сергій Плохій – відомий дослідник історії України та Східної Європи. Він є професором української історії та директором Українського наукового інституту в Гарвардському університеті у США. У 2018 році став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Нагадаємо, що Україна показала як Чорнобиль може стати екологічно безпечною зоною.

Джерело Еспресо TV
дата 15.11.2018
категорії Новини партнерів, Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV