Український фільм “Позивний “Бандерас” представлять на кіноринку в Торонто

Події стрічки відбуваються у вересні 2014 року під час Мінських переговорів

uatv
29.08.2018

Фото UATV

11 жовтня відбудеться гала-прем’єра українського військового детективного фільму “Позивний “Бандерас”. Приблизно з кінця вересня або з перших чисел жовтня буде тур фільму Україною.

Режисер Заза Буадзе в ексклюзивному інтерв’ю журналістам телеканалу UATV розповів про те, як знімали фільм і чим він здивує глядачів.

“Історія оригінальна, але вона інспірована щоденниками ветерана АТО Сергія Башкова, у нього позивний “Індіанець”. Фільм зібрав у собі багато історій і характерів, але сама історія – оригінальна”, – зазначив гість студії.

Він наголосив, що у фільмі практично немає жодної так званої випадкової людини: “У нас тільки реальні люди – ветерани, нинішні учасники війни. Все справжнє”. Українські військові були консультантами під час зйомок.

“Перед початком зйомок головних героїв ми відправили до Кіровограда на полігон до десантників. Там їх протягом тижня тренували по повній програмі, що дуже здивувало акторів. Коли ж ми повернулися, то побачили зовсім інших людей. Розповім кумедний випадок: у нас була велика сцена, багато людей в кадрі, й ось після цієї сцени до нашого акторові підійшли реальні бійці, запитуючи, де він воював, тобто прийняли за свого. Настільки він вжився у роль”, – розповів Буадзе.

Події фільму відбуваються у вересні 2014 року під час Мінських переговорів. За сюжетом, з’явилася інформація, що серед українських вояків є диверсант, який готує провокацію, щоб зірвати переговори. Група військових контррозвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком, у якого позивний “Бандерас”, вирушають на пошуки зрадника. Так склалося, що приїжджають вони в рідне село капітана, з якого він поїхав 20 років тому, порвавши з минулим.

“Так, формально це військовий детектив, та водночас і драма людини, яка повинна повернутися в своє минуле. Але, мабуть, відрізати від себе минуле не так уже й просто. Тим більше, якщо в минулому є питання, на які не було дано відповіді”, – говорить режисер.

Разом зі знімальною групою він довго їздив Україною і проводив кастинги. За його словами, у фільмі буде багато акторських дебютів – приблизно 70%.

Також Заза Буадзе розповів, де проводилися зйомки: “Був створений концепт фільму, а потім я знайшов кар’єр в 60 км від Одеси. Настільки це місце мене вразило, що я відразу зрозумів, яким має бути фільм. Потім ми проїхали всю лінію фронту – від Маріуполя до Харкова – і знайшли копію потрібної локації, нам пощастило знайти такий кар’єр. Основну частину зняли під Одесою, решту – під Херсоном”.

Днями команда відправиться на кінофестиваль до Торонто, там починаються Дні українського кіно. Відразу після цього буде ринок, де представлять фільм.

“Є вже попередній контакт із потенційно зацікавленим канадським дистриб’ютором. Буде великою удачею, якщо він вийде в канадський прокат”, – додав гість студії.

Телеверсію інтерв’ю із Зазою Буадзе дивіться 29 серпня о 15:00, у програмі “Лицом к лицу”.

Марта ЗНАК, UATV

Джерело UATV
дата 29.08.2018
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV