Український фермер розповів про свою унікальну технологію свинарства (ВІДЕО)

Скрін із відео

Є думка, що свиня – брудна тварина, яке завжди знайде свою калюжу. Однак так не вважає український фермер Олександр Дмитрук. Маючи вищу економічну освіту, він займається свинарством вже протягом 14 років. І цей досвід дозволяє йому стверджувати: раз природою закладено, щоб свиня не дуже любила чистоту, значить саме в таких умовах тварина добре себе почуває, такі її особливості, закладені природою. Сьогодні фермерське господарство Олександра Дмитрука – це близько 1 тисячі голів свиней, з якими працює команда з 14 професіоналів. Девіз його ферми: просто, надійно, ефективно.

“Не маючи досвіду в свинарстві, але маючи досвід в економіці, я швиденько все порахував і зрозумів, що це вигідно. Тому вирішив займатися вирощуванням свиней, – розповів Олександр Дмитрук. – Починав із нуля. Влаштувався в порожніх корівниках і працюю в них досі. Хоча, звісно ж, не обійшлося без труднощів. На перших етапах все виявилося зовсім не так, як я припускав. Мої прораховані раніше цифри потрібно було ділити на три. Але шляхом проб і помилок я відпрацював свою технологію”.

Однією з найголовніших умов успішної роботи свиноферми є створення такого середовища, яке б мінімізувало ризики захворювань свиней. Термін окупності такого бізнесу – близько 5-6 років, він залежить від багатьох факторів: починаючи від генетичних особливостей тварин і закінчуючи умовами їхнього годування.

Олександр Дмитрук про тварин, яких розводить, знає усе. Однак зазначає, що рецепта успішного господарства немає. На кожній фермі – свій досвід, який визначає практика. За словами фермера, він прагне створити для тварин максимально комфортні умови. “Особливість свиней у тому, що вони не пітніють. У них немає потових залоз. Що вологіше середовище – то легше свині віддавати своє тепло, – розповідає аграрій. – Свині дуже нагрівають приміщення, тому взимку ми його взагалі не опалюємо. Але влітку свиня обов’язково повинна знайти калюжу, в якій буде валятися. Мокрими вони краще почуваються”.

Олександр Дмитрук впевнений, що Україна має колосальний людський потенціал, і в аграрному секторі може конкурувати з будь-якою країною світу. “Все, що я роблю і створюю, – все для того, щоб був імпульс розвитку – хай не всієї України, але хоча б тієї території, де я живу, – акцентує фермер. – Усіма технологіями я охоче ділюся, оскільки вся моя діяльність – тільки на благо моєї землі “.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір