Українському політв’язню в РФ погрожують згвалтуванням, – Денісова

uatv
27.02.2020
Фото Facebook Людмили Денісової

Адміністрація російської в’язниці погрожує незаконно засудженому в РФ громадянину України Володимиру Якименку згвалтуванням.

Про це у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує UATV.

“Громадянина України, якого незаконно утримують в “ФКУ ИК 4 УФСИН России по Саратовской области”, планують перевести до тюремної лікарні “ФК ЛПУ ОТБ-1 УФСИН России по Саратовской области” начебто для лікування. Разом з тим, адміністрація виправної колонії погрожує Володимиру, що у цій лікарні його зґвалтують”, – заявила омбудсмен.

Вона наголосила, що переведення Якименка до тюремної лікарні та погрози пов’язані з його неодноразовими зверненнями до українського омудсмена та представників дипломатичних установ України, після яких здійснюються перевірки цієї пенітенціарної установи.

“Крім того, попри усі мої вимоги провести медичне обстеження та надати необхідне лікування Володимиру, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова майже три місяці не реагує. Він досі не оглянутий лікарями”, – пише Денісова.

Вона звернулась до Москалькової з вимогою негайно вжити заходів, аби не допустити заподіяння шкоди фізичному та психічному здоров’ю Якименка, а також сприяти в забезпеченні безпеки та надання йому належної меддопомоги.

Денісова також закликала представників міжнародних правозахисних організацій та дипломатів захистити основоположні права і свободи Якименка, зокрема право на життя та особисту недоторканність, гарантовані міжнародними конвенціями.

Раніше Людмила Денісова розповіла, що на політв’язня Володимира Якименка чинять психологічний тиск.

Джерело UATV
дата 27.02.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV