Українські школярі вибороли 6 медалей на “Олімпіаді геніїв” у США

У змаганнях взяли участь понад 1300 школярів з усього світу у різних категоріях. Україну на Олімпіаді представляли 8 членів Малої академії наук (МАН)

uatv
19.06.2018

Фото з сайта hromadske.ua

Українські школярі здобули 6 медалей і дві відзнаки на “Олімпіаді геніїв“, яка відбулася у США, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

“2 золоті, 2 срібні, 2 бронзові медалі здобули українські школярі на GENIUS Olympiad 2018, яка проходила 11-16 червня у США на базі State University of New York at Oswego. Також наші учні отримали дві почесні відзнаки”, – йдеться у повідомленні.

У змаганнях взяли участь понад 1300 школярів з усього світу у різних категоріях. Україну на Олімпіаді представляли 8 членів Малої академії наук (МАН).

Зокрема, “золото” здобули одинадцятикласник із Закарпаття Валентин Фречка за роботу “Інноваційна технологія виготовлення паперу з опалого листя” та Катерина Малкіна з Маріуполя за роботу “Метод біоутилізації поліетилену високої щільності”.

Президент Петро Порошенко переконаний, що завдяки таким представникам молодого покоління, як школяр із Закарпаття Валентин Фречка, котрий отримав золото на “Олімпіаді геніїв” у США, Україна може посісти провідне місце у клубі держав-інноваторів. Про це він написав у Facebook.

Валентин Фречка – один з тих представників нового покоління українців, завдяки яким, я впевнений, Україна може зайняти…

Опубліковано Петром Порошенком 18 червня 2018 р.

“Валентин Фречка – один із тих представників нового покоління українців, завдяки яким, я впевнений, Україна може зайняти провідне місце у клубі держав-інноваторів. Його ідея виготовлення паперу з опалого листя – це не просто приклад екологічної новації, а ще й прекрасний бізнес-проект. Недарма Валентин отримав золото на “Олімпіаді геніїв” у Сполучених Штатах”, – зазначив Президент.

Читайте такожВ Україні оприлюднили рейтинг найкращих університетів 2018 року

“Срібло” вибороли учні з Херсона – Валерія Тищенко (“Перетворювач тривимірних механічних коливань в електроенергію”) та Максим Терентьєв (“Розробка пристроїв для покращення венозного кровообігу за допомогою електричного струму”).

Бронзові нагороди здобули одинадцятикласниця зі Львова Софія Петришин за роботу “Проектування та розробка приладу для передачі цифрової інформації людям із вадами зору” та Микола Веремчук із Чернівців за роботу “Дослідження впливу параметрів оптичної системи на стабільність частинки в оптичній пастці”.

Окрім того, почесні відзнаки Олімпіади отримали десятикласник із Сум Артем Міронець за роботу “Субстратна приуроченість копрофільних аскоміцетів НПП Деснянсько-Старогутський”  та чернівчанка Анна Волкова за роботу “Відновлення ґрунтів, забруднених важкими металами”.

Джерело UATV
дата 19.06.2018
категорії Українці в світі
поділитися
Топ новин на UA|TV