Українські реформи: які зміни відбулися в банківській системі (ВІДЕО)

Скрін з відео

Банківський сектор України останнім часом демонструє стабільність і позитивне зростання, кажуть фахівці. Припинилося скорочення обсягів кредитного портфеля фізичних осіб. З’явилося багато банків, які раніше не працювали в кредитному сегменті, а тепер виходять на цей ринок.

Лідером серед послуг є споживче кредитування. Банківська система поступово виходить на рівень прибутковості.

“Це пов’язано з тим, що закінчилися процеси доформування резервів під погані активи, а банківська система вже почала кредитувати й отримувати додатковий комісійний дохід”, – пояснює перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Системних ризиків щодо кредитування фінансовий регулятор поки не бачить. Банкіри очікують, що тенденція до зростання цього сегмента триватиме й у 2019 році. Тому Нацбанк під час діагностики банківського сектора буде приділяти особливу увагу саме споживчого кредитування і діагностувати фінансові установи – для того, щоб зрозуміти, наскільки в умовах негативних або кризових явищ банківський портфель здатний витримувати навантаження.

“Дуже багато змін відбулося взагалі в банківських підходах до оцінки кредитних ризиків, процесі управління ризиками, що, з нашої точки зору, буде сприяти в майбутньому більш зваженої банківської політики, і таким чином запобігає якісь потенційно можливі ризики в банківській системі”, – додає Катерина Рожкова.

На сьогодні банківська система є досить докапіталізованою, кажуть у Нацбанку. Громадяни почали активніше розміщувати власні кошти на депозитах у банківських установах. Така тенденція зберігається протягом 2018 року. Це означає, що банки отримали стабільний ресурс для майбутнього кредитування.

“Основних факторів, які вплинуть на те, чи буде в 2019 році рости банківська система, є всього три: прогнозоване зростання ВВП 2,9% (за оптимістичним сценарієм), майбутні вибори і досить значні виплати за зовнішніми позиками, а також третій фактор – регуляторний“, – говорить заступник голови правління “Укргазбанку” Тамара Савощенко.

У результаті стрес-тестування, яке НБУ проводив у 25 найбільших державних і приватних фінансових установах, виявлено, що банківський сектор України є досить стійким. Однак банки повинні продовжувати роботу з реструктуризації балансів і вдосконалення бізнес-моделей, щоб бути готовими до будь-яких непередбачених ситуацій.

Середній бізнес є запорукою успішної економіки та банківської стабільності. Підприємці налаштовані позитивно й уже готові брати кредити на розвиток власної справи, чого не було ще два роки тому.

Фінансова грамотність і відновлення довіри до банків є одними з пріоритетних напрямів діяльності банківської системи України.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір