Українські реформи: які зміни необхідні країні, щоб населення відчуло економічне покращення (ВІДЕО)

17.05.2019
Скрін із відео

Близько 20 мільярдів доларів зовнішнього боргу має сплатити Україна міжнародним кредиторам протягом трьох найближчих років. Це означає, що уряд повинен і надалі узгоджувати економічну політику з МВФ, в іншому разі на Україну чекають нелегкі часи.

“Ми з цим впораємося, якщо протягом цих 2 років матимемо чинну програму з МВФ. Тоді ми отримаємо достатнє фінансування від Міжнародного валютного фонду, ЄС, Світового банку, можливо, кредитні гарантії від США. Також у нас буде можливість залучати приватні інвестиції в українські цінні папери на досить привабливих умовах. І, власне, ми матимемо гроші від самого Фонду, тож цього буде достатньо, щоб пережити цей період без зменшення видатків держбюджету і без скорочення золотовалютних резервів НБУ”, – говорить виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

У 2018 році зростання ВВП України прискорилося до 3,3% і стало максимальним за останні 7 років, про це свідчать дані Державної служби статистики. Але для того, щоб покращився добробут громадян, і українці відчули це на собі, економіка має зростати на 5-7%, а для цього слід ефективніше впроваджувати реформи.

“Реформи – це не обов’язково щось болюче для людей. За великим рахунком, всі “болючі” реформи вже проведено. У нас вже більш-менш збалансовано пенсійну систему, і ціна на газ відповідає ринковій”, – пояснив експерт.

За словами інвестиційного банкіра Сергія Фурси, що більше впроваджується реформ, то кращий результат. “В цьому році ми не очікуємо жодних, тому економіка продовжить зростання. І цього разу зріст буде помірнішим, ніж у минулому році, тому що вибори – це завжди політичні ризики”.

Експерти наголошують, що відкриття ринку землі та повна його лібералізація дозволить досягнути 5-7% щорічного економічного зростання , або 100 млрд доларів додаткового приросту ВВП для економіки України.

“Згідно з останнім дослідженням Світового банку, власне природні ресурси є найбільш невикористаною можливістю для економічного зростання України. Бо ми маємо обмежений фізичний капітал за рахунок недостатніх інвестицій останні 20 років і обмежений людський капітал через демографічну ситуацію”, – пояснив Вишлінський.

Ще однією важливою реформою для прискорення зростання економіки є приватизація – мала та велика.

“А паралельно із приватизацією має діяти реформа корпоративного управління державних підприємств. Хорошим кроком у 2018 році було встановлення незалежних наглядових рад у державних банках та держпідприємствах”, – говорить проектний менеджер Дмитро Ливч.

Продовження реформи дерегуляції та покращення бізнес-клімату також є важливим вектором розвитку економіки, наголошують експерти.

На їхнє переконання, в України є всі умови увійти до 20-ки найкращих країн за умовами ведення бізнесу, і ця мета є посильною для українського уряду.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Джерело
дата 17.05.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV