Українські реформи: як в нашій державі впроваджують електронне управління (ВІДЕО)

Зареєструвати документи або взяти квиток можна онлайн

uatv
10.12.2018
Скрін з відео

“Стоп-довідки” – так коротко можна охарактеризувати реформу електронного урядування в Україні. Мета змін – зробити життя кожного українця більш комфортним.

Е-урядування – це нова форма державного управління, заснована на широкому використанні сучасних інформаційних технологій.

“Те, чого найбільше очікують громадяни від влади – це якісних сервісів. Ми працюємо з державними органами, які переводять ці сервіси в електронний вигляд. Це для нас дуже важливо, і сьогодні на сайті Кабінету Міністрів можна побачити перелік електронних послуг, які вже можна отримати в Україні від державних органів “, – говорить голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко.

Історія електронного управління на серйозному державному рівні почалася в Україні понад чотири роки тому. Тоді створили агентство, яке почало займатися розвитком і архітектурою електронної сфери.

“Якщо ми хочемо отримати якусь якісну послугу і щоб нас не посилали за додатковими довідками, то в ідеалі це повинно відбуватися в електронному вигляді. Тобто інформація, яку приносили раніше в паперовому варіанті, повинна отримуватися державним адміністратором інформаційної системи, яка надає послугу в електронному вигляді. І повинен надаватися відповідний сервіс “, – відзначає Олександр Риженко.

Зареєструвати документи онлайн, замовити біометричний паспорт, отримати витяг з державного земельного кадастру, купити електронний квиток – за радянських часів про це можна було тільки мріяти, а сьогодні цими послугами вже нікого не здивуєш в Україні.

Електронне урядування – це сучасний відкритий уряд, мета якого – побудувати сервісну держава для своїх громадян. Концепція комунікації між владою і громадянами повинна бути простою, в легкій і доступній для всіх формі.

На думку міжнародних партнерів, Україна має всі умови для того, щоб рухатися вперед у сфері електронного управління. Адже для цього є розуміння уряду, відповідні кадри і бажання влади побудувати сучасну електронну державу для своїх громадян.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 10.12.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV