Українські реформи: як Укрпошта з неуспішного підприємства перетворюється на сучасну компанію (ВІДЕО)

Укрпошта включає в себе 11 тисяч об’єктів поштового зв’язку та надає близько 50 різних видів послуг. У компанії працюють більше 73 тисяч співробітників. Листоноші, оператори і сортувальники за рік забезпечують доставку близько 200 мільйонів поштових відправлень. Щорічно впроваджуються нові послуги. Підприємство активно реформується.

“Ми надаємо послуги споживачам, які отримують і відправляють посилки як в межах держави, так і за кордон. По Україні посилки відправляються кожен день. Дуже багато споживачів звертаються до нас, і ми намагаємося бути кращими”, – говорить оператор зв’язку ПАТ “Укрпошта” Тетяна Петрик.

Перетворити державний актив радянського зразка на сучасну компанію, лідера ринку поштових послуг – основна мета реформи. Ефективний, прозорий, прибутковий оператор – таким його бачить в майбутньому менеджмент Укрпошти.

“Треба знайти ту модель, яка дозволить пошті бути самостійною, бездотаційною бізнес-структурою, яка зможе, з одного боку, дійсно надавати всі ці послуги, з іншого боку – мати нормальну, сучасну, самостійну бізнес-модель”, – відзначає генеральний директор ПАТ “Укрпошта” Ігор Смілянський.

Нинішній директор підприємства більше 17 років працював у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу в різних компаніях світу. У 2016 році він з числа 48-ми кандидатів переміг у конкурсі на посаду директора Укрпошти.

Щоб виправити ситуацію на підприємстві, потрібно було багато часу і велика кількість інвестицій, розповідають в компанії. 1 березня 2017 року відбулася корпоратизація державного підприємства. Зараз Укрпошта – це публічне акціонерне товариство, в якому сто відсотків акцій належать державі. Це стало важливим кроком для організації.

У минулому році в Чернігівській області стартував пілотний проект Укрпошти – мобільне відділення. Мета реформи – надавати мешканцям сіл якісні послуги.

Реформа підприємства триває. Що стосується законодавчого забезпечення, то парламентаріям потрібно прийняти ще два законопроекти, які стосуються роботи Укрпошти.

“Перший закон – це можливість відкриття банківських рахунків для громадян. Другий законопроект, який був би дуже важливий для Укрпошти, – це можливість продавати нерухомість, яка нам непотрібна”, – говорить Ігор Смілянський.

Підприємство прагне і надалі змінюватися, модернізувати поштові відділення, залучати професійні кадри, надавати споживачам якісний сервіс і стати найкращою компанією на ринку України.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір