Українські реформи: як наша країна стає ближче до членства в НАТО (ВІДЕО)

Скрін з відео

Цивільний міністр оборони, розмежування повноважень між військовими відомствами і громадський контроль за діяльністю силових структур – важливий крок, який наближає Україну до стандартів НАТО.

Нещодавно парламент ухвалив закон про нацбезпеку і оборону України. Це було зроблено для того, щоб українці могли в довго строкової перспективі відчувати себе захищеними, зауважили народні обранці.

Процес прийняття закону був досить важким і довгим. Ще з 2008 року Україна активно просувалася в НАТО. Але тільки 2 роки тому в країні був прийнятий стратегічний Оборонний бюлетень, який став базою для цього закону. Таким чином в Україні почалися радикальні зміни в секторі безпеки і оборони. Практично все створювалося з нуля.

“Вперше в Україні заговорили про те, що потрібно ввести посаду цивільного міністра оборони. А це основні положення, на яких наполягали наші західні партнери”, – зазначив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Цивільного міністра призначатиме і звільнятиме Верховна Рада за поданням Президента України.

Крім того, згідно з новим законодавством, в державі будуть чітко розділені повноваження органів військового управління. Ще один важливий напрямок військової реформи – це створення окремого парламентського комітету, який буде здійснювати нагляд за діяльністю СБУ і органами контррозвідки.

Норма із призначення цивільного міністра оборони та його заступників набирає чинності із 2019 року. Положення про головнокомандувача, Генштаб і видах окремих родів військ наберуть чинності із 2021 року.

Із прийняттям нового закону в сфері безпеки і оборони, тепер Україна повністю відповідає міжнародним стандартам і це важливий політичний крок, який дає державі шанс на приєднання до НАТО.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір