Українські реформи: як громадянське суспільство впливає на політику та розвиток країни (ВІДЕО)

Фото UATV

У 2013 році тисячі українців вийшли на Майдан проти свавілля влади Януковича, проти корупції та зміни євроінтеграційного курсу. Це було початком незворотних змін у державі. Революція Гідності стала тим майданчиком, де народжувались ініціативи, як змінити владну систему.

“Це був той час, коли люди були готові надзвичайно швидко приходити на допомогу один одному, співпрацювати, забувати про старі образи, а спільно працювати на зміни в країні”, – говорить Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

Сьогодні Україна дійсно інша, ніж була 5 років тому. Держава постійно змінюється, проводяться реформи. Серед основних змін: підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, відновлення економічного зростання, запровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу, отримання Томосу про автокефалію та створення Помісної православної церкви України.

Успішні реформи патрульної поліції, децентралізації та державної служби. Активно реформуються медична та освітня сфери. 

“В 2015 році в нас було 10% падіння ВВП. Зараз ми спостерігаємо зростання більше ніж 2,5% ВВП. Це надзвичайно важливо, адже робиться в умовах російської агресії  та війни”, – розповідає Ганна Гопко, голова Комітету ВР у закордонних справах.

Сьогодні важливу роль у реформуванні країни відіграє громадянське суспільство. Останнім часом з’явились понад 80 незалежних громадських організацій та 22 експертні групи нового післямайданного формату. Вони тісно співпрацюють у проведенні реформ. 

Про вплив громадянського суспільства на політиків, інституції та вектор розвитку та реформування України дивіться у повному випуску програми “5 років реформ: громадськість чи політики?”.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір