Українські полярники дісталися до Чилі на шляху до Антарктиди

uatv
30.03.2020
Фото пресслужба Міністерства освіти й науки України

Україні вдалося доправити в Чилі учасників 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ), які мають змінити на станції “Академік Вернадський” своїх колег. Команда полярників перебуває в місті Пунта-Аренас на березі Магеланової протоки.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт Міністерства освіти й науки України.

Відповідно до впроваджених Чилі обмежень, члени експедиції будуть на обсервації, після чого зможуть продовжити шлях до Антарктиди кораблем.

“На станції на них вже дуже чекають зимівники та зимівниці 24-ї УАЕ, а також сезонний загін дослідників, який нам вдалося туди “закинути” ще в січні-лютому. Нагадаю, що через карантин 25-ій експедиції не вдалося з першого разу дістатися Латинської Америки і вона була змушена повернутися в Київ. Але зараз команда вже в Чилі, і ми чекаємо на успішну перезмінку. Цьому наразі сприяє навіть глобальне потепління. У Антарктиці цей рік видався аномально теплим, тож акваторія станції буде вільною від криги впродовж усього квітня. Бо у “нормальні” роки станція закривається кригою вже після першої декади квітня”, – пояснив керівник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

За його словми, відправка 25-ї УАЕ в умовах пандемії COVID-19 та карантину була дуже складною і стала можливою лише завдяки скоординованій роботі багатьох людей та відомств: МОН, МЗС, прикордонників, Нацполіції, НАНЦ, українських представництв у Туреччині, Катарі, Перу, Бразилії та Чилі, уряду Республіки Чилі. Особливо Дикий відзначив роль МЗС та українських дипломатів на всьому шляху перельоту експедиції.

“Саме українська дипломатія змогла зробити те, що видавалось абсолютно неможливим – забезпечити дозволи на транзит всіх країн, закритих для приїзду іноземців, дозволи на вильоти та посадки літаків попри закриті повітряні зони і навіть дозвіл влади Чилі на перебування експедиції в країні попри запроваджені надзвичайний стан та комендантську годину”, – додав Дикий.

Раніше було оприлюднена інформація про склад 25-ї Української антарктичної експедиції.

Джерело UATV
дата 30.03.2020
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×