Українські кіберзлочинці завдали збитків логістиці DHL на півтора мільйона євро

Отримані злочинним шляхом кошти негайно переводилися в готівку через валютні рахунки, відкриті в банках Кіпру та Іспанії

uatv
13.03.2018
Фото зі сторінки у Facebook

Правоохоронці викрили двох хакерів із Чернівців, котрі завдали збитків клієнтам світового сервісу логістики DHL на півтора мільйона євро, – інформує Департамент кіберполіції Національної поліції України на своїй сторінці у Facebook.

БІЛЬШЕ ПІВТОРА МІЛЬЙОНА ЄВРО ЗБИТКІВ ЗАВДАЛИ УКРАЇНСЬКІ КІБЕРЗЛОЧИНЦІ КЛІЄНТАМ СВІТОВОГО СЕРВІСУ ЛОГІСТИКИ DHLВ рамках…

Опубліковано Департамент кіберполіції Національної поліції України 13 березень 2018 р.

“Під час спільної операції з органами ФРН працівники відділу протидії кіберзлочинності в Чернівецькій області та обласного слідчого управління встановили українських учасників групи комп’ютерних злодіїв. Оперативникам стало відомо, що вказана група громадян України з 2013-го по 2016 рік злочинним шляхом здобувала цифрові пакетні марки (DHL lables), які потім перепродувала із суттєвими знижками”, – йдеться у повідомленні.

Зловмисники, отримуючи доступ до облікових записів клієнтів німецької пошти, за допомогою заздалегідь викрадених авторизаційних персональних даних (зокрема ідентифікаторів, паролів, номерів банківських платіжних карток, термінів їхньої дії), у великій кількості замовляли цифрові пакетні марки. В подальшому хакери перепродавали ці марки зі значними знижками у розмірі 50-70% від повної вартості. Клієнтів вони знаходили через рекламу в інтернеті.

Загалом правоохоронці задокументували понад 200 випадків незаконного продажу поштових пакетних марок. Отримані злочинним шляхом кошти негайно переводилися в готівку через валютні рахунки, відкриті в банках Кіпру та Іспанії.

Читайте також: Хакери вдесятеро частіше почали атакувати Україну

Працівники кіберполіції Чернівецької області спільно з німецькими колегами встановили причетність до скоєння даного правопорушення двох чернівчан – 28-річної жінки та 22-річного чоловіка. За адресами проживання спільників правоохоронці провели обшуки, під час яких виявлено та вилучено комп’ютерну техніку і носії інформації. Зі слів зловмисників, саме їх вони використовували для досягнення своєї злочинної мети.

Усе вилучене направлено на проведення відповідних комп’ютерно-технічних експертиз.

Джерело UATV
дата 13.03.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV