Українські фермери хочуть створити унікальний ягодопереробний цех на Київщині (ВІДЕО)

Програма "Моя земля" розповідає про те, як колишні енергетики вирішили зайнятися землеробством

uatv
25.06.2018
Фото UATV

За останні 4 роки Україна збільшила експорт культивованих ягід у 19 разів, причому експорт свіжих ягід зріс у 17 разів. Втрата російського ринку стимулювала українських фермерів шукати нові прибуткові ніші, – зазначили фахівці Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Полуниця, малина, лохина й нішеві жимолость з ожиною – культури, які вирощує Олексій Трегубов. Сам він найбільше цінує лохину. Налагоджує переробку корисної продукції.

“Захотілося займатися чимось своїм, тією справою, яка приноситиме результат і буде затребуваною. Люди завжди хотітимуть смачного: їсти малину під час застуди, лохину”, – говорить український фермер.

Земля Олексія Трегубова – це 40 га ягідників на Київщині, які вони з бізнес-партнером розвивають уже 6 років. По 15 га відведено під малину і лохину, 10 га – на полуницю й нішеві культури (ожина, жимолость). Ще 45 га поки під сидеральними культурами – так збагачують ґрунт, який був цілиною.

Українці вирішили розвивати справу не в монокультурі, а щоби було 3-4 види ягід – перестраховувалися на випадок неврожаю. Саджанці всіх культивованих ягід фермери купують, потім їх дорощують у теплицях, пересаджують у підкислений ґрунт.

“Ми почали займатися відразу ягодами, а потім наші клієнти – в основному це магазини органічних продуктів – почали просити у нас і іншу продукцію. Тож перший рік пробували посадити трохи огірків, помідорів, і після цього у нас почалися досить серйозні замовлення. Тепер у нас ще й овочі”, – розповідає фермер.

За його словами, близько 70% його продукції йде на експорт. “Ми здійснюємо поставку 2 видів ягід – малина і полуниця в замороженому вигляді, лохину плануємо поставляти в свіжому вигляді”, – розповідає Олексій Трегубов.

На органічній фермі механізованої праці мало, на збирання врожаю наймають сезонних робітників. Але є й ті, хто працює постійно. Фермер каже, що робота є завжди – рук не вистачає.

Олексій Трегубов планує створити переробний цех на своїй фермі. “Може, це сушка ягід, може, заморожування, а потім сублімація, можливо, це дитяче пюре. Ми працює над цим, розраховуємо варіанти, щоб продавати не сировину, а вже готову продукцію. Це додаткові робочі місця, вища вартість продукції і вищі зарплати у людей. Таким чином ми можемо залучати населення до нас на плантації, а не на роботу в інші країни”, – розповів Трегубов.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 25.06.2018
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×