Українські екоактивісти приєдналися до міжнародного маршу за клімат (ФОТО)

Фото UATV

Понад дві тисячі українців з різних куточків нашої держави у п’ятницю, 20 вересня, з’їхалися до Києва, щоб взяти участь у Марші за клімат. Таким чином Україна приєдналася до Міжнародного кліматичного маршу, в межах якого в цей день відповідні акції відбуваються у 150 країнах світу.

Про це повідомляє кореспондент UATV.

Акція покликана звернути увагу влади країни на кліматичні проблеми і підштовхнути її впроваджувати заходи, спрямовані на боротьбу зі зміною клімату.

На акції були присутні не лише дорослі активісти, а й небайдужі до кліматичних проблем школярі з різних куточків держави. 

Учасники заходу тримали в руках плакати з написами: “Немає планети “Б”, “Хочу чисту планету!”, “Зробимо так, щоб кожен день був Днем Землі”, “Викинь пластик зі своєї голови”, “Молодь за клімат” тощо.

“Ми вирішили взяти участь у марші, тому що наше місто Запоріжжя просто потерпає від диму заводів. Воно зовсім не дихає. Ще однією серйозною проблемою є сміттєзвалища. Тому ми вирішили зробити свій вклад у покращення життя у наші країні. Спробуємо донести до влади, що ми хочемо тільки зелену енергетику, сонячні батареї і вітряки, а не атомні й теплові станції. Ми хочемо, щоб влада нас почула і щось змінила, звернула увагу саме на ті проблеми, на які ми вказуємо”, – розповідає Оксана, яка приїхала для участі в марші із Запоріжжя.

Хвилюється за екологію свого міста та країни і жителька великого індустріального центру Полтавщини – Кременчука – Альона. Вона зазначає, що такі заходи можуть вплинути на загальну ситуацію, але проводити їх потрібно частіше.

“Мене хвилює навколишнє середовище, глобальне потепління і тотальне використання пластику. У нас в Кременчуці працює нафтопереробний завод, тому в місті плачевна ситуація, адже ґрунт і вода забруднені. Оскільки марш за клімат всесвітній, думаю, він принесе свої плоди. Ми постараємося підштовхнути владу до конкретних дій. Якщо проводити такі марші частіше, то буде якийсь результат”, – каже Альона.

В українській столиці марш стартував з Михайлівської площі. Люди попрямували до будівлі Адміністрації президента, щоб вручити главі держави відкритий лист зі своїми вимогами. Також свої побажання вони усно повідомили міністру енергетики та захисту довкілля України Олексію Оржелю, який був присутній на марші.

Так, активісти вимагали від уряду та президента країни:

  • перейти на 100% використання відновлюваних джерел енергії до 2050 року;
  • відмовитися від викопного палива та будівництва нових електростанцій на викопному паливі, й визначити шлях до повної декарбонізації економіки України;
  • повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах;
  • припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів;
  • розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру в містах;
  • заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду та пакетів.

“Я підтримую цілі, заради яких сьогодні тут зібралися небайдужі люди. Наше нове міністерство створене завдяки цим глобальним цілям. Раніше у нас завжди був конфлікт між міністерствами енергетики та екології. Тепер буде нова політика, яка буде спрямована на захист клімату. Це основний елемент, який закладається на рівні міністерства. Ще я хочу сказати, що президент приділяє особливу увагу екологічним питанням. Зважаючи на ці нові пріоритети, й було створене нове міністерство”, – зазначив Олексій Оржель.

Також він додав, що комітети Верховної Ради вже підтримали два подані законопроекти щодо захисту клімату. Один із них стосується заборони використання пластику та поліетиленових пакетів.

“Ми вже починаємо робити реальні кроки для того, щоб захистити довкілля”, – додав міністр.

На відповідні марші сьогодні вийшли мільйони людей у 150 країнах світу. Протестні акції приурочені до спеціального саміту ООН із питань клімату, який відбудеться 23 вересня у Нью-Йорку. На заході зберуться лідери з понад сотні країн, які обговорять, що вони збираються зробити для збільшення своїх національних внесків у Паризьку кліматичну угоду.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Прямий ефір