Українські бітбоксери розповіли, як створюють дивовижну музику, не гірше діджеїв (ВІДЕО)

uatv
15.04.2019
Скрін із відео

Ці хлопці створюють музичні композиції без допомоги будь-яких інструментів, в їхньому розпорядженні тільки власний мовний апарат і нічого більше.

“Є кілька визначень бітбоксу. Є визначення Вікіпедії, є визначення якихось лідерів думок. Бітбокс – це музичне мистецтво, музичний напрям зі створення повноцінних музичних композицій, музичних малюнків за допомогою дихального, мовного апарату. Коли говорять: ви подивіться, що він робить своїм ротом, то це не зовсім вірно, тому що він робить це не тільки ротом, а ще й дихає паралельно, і часто залучає, здавалося б, несподівані способи звуковидобування”, – розповідає бітбоксер Олексій Єфименко.

В Україні бітбокс, як соціальне явище, з’явився в 2010-х роках.

“UA бітбокс – це всі люди, які захоплюються бітбоксом в нашій країні. Це не вивіска, не назва, це люди”, – каже Олексій.

Основа бітбоксу – це імітація барабанної установки. За його словами, всі бітбоксери відрізняються один від одного. У кожного свої голосові зв’язки, губи, бо ж навіть об’єм губ в деяких моментах – вирішальний фактор; у кожного своя діафрагма, свій стиль видобування звуку.

Щоб навчитися бітбоксу, достатньо тільки бажання й старанності.

“Насправді, спочатку я не вірив в те, що у мене щось вийде. Я багато займався бітбоксом, я намагався 5-6 годин в день приділяти цьому. У мене було кілька місць, куди я виходив. Це була кімната у друга, повністю порожня, там було класне відлуння і я міг насолоджуватися черпанням досвіду й практики в цій кімнаті. Ще під’їзд був. Я живу на 8 поверсі – де божевільне відлуння, і мене це теж заводило” , – говорить бітбоксер Олександр Big Bro Глух.

Українські бітбоксери часто проводять батли.

“Найкрутіший батл – це чемпіонат України. Це подія, на якій ми можемо дізнатися, хто на сьогодні найкрутіший бітбоксер в Україні. Я брав участь, звичайно, в батлах – перемагав, програвав. Історія, як у будь-якого іншого нормального бітбоксера”, – каже Олексій.

“Коли ти на сцені – ти артист, бітбокс – це лише спосіб достукатися або показати себе людям”, – розповідають бітбоксери.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 15.04.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV