Українське рослинництво: аграрії назвали головні досягнення-2019 (ВІДЕО)

uatv
17.01.2020
Скрін UATV

2019-й рік для українських аграріїв став рекордним. У країни ЄС було експортовано продовольства на 6,8 млрд доларів. Незаперечними лідерами ринку стали господарства, які вирощують зернові, бобові та насіння олійних культур. Вони принесли загальну виручку понад 420 млрд гривень.

“Найбільшими експортерами соняшникової олії в світі є Україна, Аргентина, Нідерланди й Туреччина, – зазначає аналітик Олена Свирида. – В цілому за останні 10 років на світовому ринку цього сегмента сталася низка змін в торгових потоках. Наприклад, Індія стала одним із лідерів з імпорту соняшникової олії. А Україна – одним з найбільших експортерів”.

У 2019-му Україна оновила рекорд врожаю, зібравши понад 74 млн тонн зернових (на 4 млн тонн більше, ніж в 2018-му). До топ-5 країн-імпортерів української сільгосппродукції увійшли Китай, Єгипет, Нідерланди, Індія та Туреччина. Всього за 11 місяців 2019-го року Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму понад 20 млрд доларів. Крім того, збільшився і показник експорту борошна. Станом на грудень 2019-го, було відвантажено майже 183 тисячі тонн, що на 63 тис. тонн більше, ніж у 2018 році.

Активно набирає обертів світовий ринок органічної продукції. На ньому голосно почала заявляти про себе й Україна. За останні кілька років наші фермери отримали репутацію важливого постачальника екологічної продукції на ринки Західної Європи. Найбільшими країнами-споживачами стали Німеччина, Нідерланди, Великобританія, Австрія, Італія. Також українську продукцію високо цінують в США, Австралії та Канаді.

Про українську органіку не з чуток знає фермер Антон Дундій. Органічні овочі та зелень він почав вирощувати ще 9 років тому.

“Я присвятив багато часу вивченню теплиць, – розповів аграрій. – Відвідав багато підприємств в Україні, Нідерландах. Своє виробництво почали зі звичайної зелені – кріп, петрушка. Потім почали вирощувати салати (5-7 видів). Додалися базилік, рукола, капуста , помідори, огірки, цукіні, перець, баклажани. Наразі ми вирощуємо в зимовий період мінімум 15 видів продукції, в літній та інші – до 25. Попит на продукцію зростає, оскільки багато людей починають усвідомлено ставитися до свого харчування. Тому наш основний принцип – смачна і здорова продукція. Ми не застосовуємо ніяких засобів захисту або хімікатів”.

Також в Європі вже добре знають українські органічні ягоди, наприклад, лохину. Експерти вважають: ягідний бізнес в Україні має хороші перспективи.

“В Україні працює кілька сотень компаній, які вирощують лохину, – зазначає аналітик Євгенія Гуріна. – Серед усіх ягід саме цей сегмент є найбільш привабливим. Це пов’язано, зокрема, з високим попитом на закордонних ринках”.

Серед покупців української ягоди – європейські країни, а також Гонконг, Малайзія, ОАЕ. Приблизно 500 тонн чорниці в минулому році відправили до Білорусі.

Незважаючи на кліматичні зміни і не завжди ідеальні погодні умови, українські аграрії доводять, що старанна робота, впровадження нових технологій і ставка на якість здатні принести позитивні результати.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Джерело
дата 17.01.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×