Українська валюта зміцнилася найбільше щодо долара у 2018 році

Фото Укрінформ-UATV

Гривня – валюта-лідер у світі зі зміцнення щодо долара США у першому півріччі цього року. Така тенденція зберігається, попри те, що на багатьох ринках, які розвиваються, можна спостерігати протилежну тенденцію, – повідомляє видання Bloomberg.

Гривня виросла на 7,6 відсотка щодо долара. Українська національна валюта обійшла у рейтингу грузинський ларі та колумбійський песо.

“Зміцнення відбувається на тлі проблем у національній економіці та кредитно-грошовій політиці, активізації військових дій на території східних регіонів України, відсутності міжнародної фінансової підтримки. Процентну ставку Національного банку України підвищено до 17% через двозначні показники інфляції, приборкання якої наразі лише почалось”, – йдеться у повідомленні.

В НБУ заявили, що ставка не знижуватиметься, поки фіксується сильна інфляція.

Читайте такожНацбанк визначив кращі пам’ятні монети 2017 року (ФОТО)

“Тісна монетарна політика дозволить нам повернути інфляцію до мети в середині наступного року, не раніше”, – повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

Чурій, який відповідає за валютну політику Нацбанку, ключовим завдання вбачає запобігання залежності від короткострокового капіталу для фінансування дефіциту поточного рахунку.

“Це досить небезпечно, бо якщо у вас негативні настрої, інвестори просто виходять з ринку, тож це створює величезний тиск на монетарну політику та обмінний курс. Але це не справа України”, – вважає банкір.

Видання Bloomberg також повідомило, що з осені 2017 року Україна зуміла залучити приблизно 550 мільйонів доларів “гарячого капіталу”, з яких біля 200 мільйонів доларів отримано під час ситуації, коли ринки країн, котрі розвиваються, почали стискати.

“Це зовсім інша історія в порівнянні з іншими ринками, що розвиваються”, – сказав Чурій.

Прямий ефір