Українська підприємиця робить унікальні будинки на деревах (ВІДЕО)

Скрін UATV

Українка Світлана Дзюба вирішила започаткувати власну справу. Побачивши на відпочинку в Іспанії будинки на деревах, вона захотіла знайти щось подібне у себе на батьківщині, але не знайшла.

Світлані треба було подолати не лише технічні труднощі, а й донести українцям, що сьогодні будинок на дереві – повноцінне житло, а не дитяча іграшка.

“Я займаюся проектуванням і будівництвом будинків на деревах. Моя компанія перша в Україні та єдина, яка спеціалізується тільки на будівництві будинків на деревах”, – розповіла вона.

За словами Дзюби, західна мода на повноцінні будинки, закріплені на деревах, тільки зараз дісталася України.

“Це вже не дитячі сараї з якимись гірками. Це складні архітектурні конструкції, в яких є всі зручності: санвузол, душ, камін – от усе, що можна уявити в звичайному будинку, можна розмістити в будинку на дереві”, – пояснила жінка.

Нинішня мода на будинки на деревах з’явилася в середині 1990-х в деяких країнах Європи і в США.

Світлана згадує, що найскладнішим було не зрозуміти, як технічно побудувати споруду, а донести споживачеві, що таке “будинок на дереві”.

Підприємиця пояснювала потенційним клієнтам, що на Заході дітей привчають до відповідальності, і вчать доглядати за житлом на дереві. Це сучасна екологічна конструкція, яка при правильному встановленні довговічна і не шкодить деревам. Але все ж Дзюбі довелося піти на деякі компроміси, щоб не втратити перші замовлення.

За її словами, якщо будувати будинок на дереві відповідно до загальноприйнятих архітектурних норм, то розламається або будинок, або дерево.

“Потрібно шукати золоту середину між можливостями дерева та потребами клієнта. Тобто, якщо клієнт хоче дуже великий будиночок, а в нього дуже маленьке дерево, то в будь-якому випадку він повинен розуміти, що будуть якісь додаткові опори на землю”, – зазначила Світлана.

Як правило, несучі конструкції будинку виготовляють із сосни або ялини – вони й легкі, й міцні. Балки просочують натуральною лляною олією, яка зберігає фактуру дерева і захищає його від вологи та цвілі, ще до збірки.

Щоб почати монтаж на місці, потрібно вкрутити в стовбур спеціальні сталеві кріплення, які окремо замовляють у слюсаря. Світлана Дзюба стверджує, що процедура безпечна для дерева.

“Це запатентована американська технологія – вони вже більше 60 років так будують, і дерева в них не гинуть. Ось ми вже 6 років вкручуємо болти, і жодне дерево не загинуло. Один болт, закручений в дерево, витримує від 5 тонн ваги“, – пояснила підприємиця.

Якщо будинок замислюється як зимовий, Світлана використовує лляний утеплювач у стінах і металопластикові вікна. Каналізація відводиться по непомітних трубах уздовж стовбура або по додаткових опорах, якщо вони є. Обмежень з оздоблення та побутових зручностей немає. Майстерня Дзюби зробила вже понад півтора десятка будинків в Україні та за її межами.

Зараз Світлана Дзюба працює над найбільш доступним, типовим проектом будинку на дереві, який з мінімальними коригуваннями вписався б практично в будь-яку локацію. А ще вона мріє в найближчі роки відкрити свій лісовий готель в Україні.

Більше випусків програми “Майстер справи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір