Моновистава про українських героїчних жінок отримала золоту статуетку на фестивалі Saint Muse

Фото facebook.com/anne.yaremchuk

На Всесвітньому театральному фестивалі Saint Muse, який проходить під егідою ЮНЕСКО в столиці Монголії Улан-Баторі, Театр Володимира ЗавальнюкаПеретворення” здобув приз від журі “За кращу виставу“.

Приз отримала моновистава “Краще б я народилася кішкою“, повідомила на своїй сторінці у Facebook виконавиця головної ролі у цій виставі Ганна Яремчук.

https://www.facebook.com/anne.yaremchuk/posts/1715548665191846

“Веземо в Україну золоту статуетку”, – написала Яремчук.

Вона подякувала українській громаді в Монголії, “яка підтримала нас не тільки фінансово, а й своїми очима і душами на виставі! Я дякую монгольським глядачам, які, не знаючи мови, розуміли мене. Я дякую експертам за таку високу оцінку нашої праці! Я дякую організаторам фестивалю за таке свято!…”.

Моновистава “Краще б я народилася кішкою”, поставлена за п’єсою Неди Нежданої “Кицька на спогад про темінь. Прощальний монолог Донбасу”, присвячується героїчним жінкам України. Головна героїня вистави – жінка-переселенка з Донбасу, у якої залишилося лише троє кошенят. Жінка, яка пройшла крізь підвал, знущання, підлість, зраду, втратила майно, дім, але не втратила гідності. Вона продає троє осиротілих кошенят – біле, сіре і чорне – все, що лишилось від її дому, її спокійного світу. Як вижити після катастрофи – полону, втечі, смерті, зради? Весь час на сцені – одна акторка. Костюм – лікарняна піжама радянського зразка. З усіх декорацій – світло. І – вплив на глядача. Нищівний, наче холодна злива. Переповісти сюжет неможливо. Там – життя. До війни. Під час окупації. Після переселення на мирну територію. З неймовірною нудьгою за втраченим – домом, родиною, друзями. І насамкінець – ти, глядач, чітко усвідомлюєш, що все це потрібно повернути. Обов’язково.

Прямий ефір