Українська фермерка розповіла, як зробила успішний бізнес на сироварінні (ВІДЕО)

Фото UATV

Хтось любить по горах лазити, хтось – на мотоциклах їздити, а Ірина Дем’янюк розводить кіз і варить сир. Вона звикла все своє життя шокувати своїх близьких і друзів.

Міська жителька Ірина в один момент свого життя вирішила купити ферму й зайнятися сироварінням. Адже тільки в селі можна самому робити натуральний продукт. Спочатку це було просто хобі, але з часом стало бізнесом, в який вона вкладає частинку себе, адже сироваріння для Ірини – ціле мистецтво.

“Коли я починала займатися сільським господарством, в Україні козівництва як такого не було. Зараз же у мене породисті племінні кози. Статус племінного репродуктора ми отримали 10 років тому”, – розповідає Ірина.

За останні кілька років Україна зробила величезний ривок у сироварінні.

На питання, чому саме кози, Ірина відповідає, що козяче молоко дуже корисне. Воно максимально наближене до жіночого молока. Тому його використовують і для вигодовування маленьких дітей.

Козяче молоко – це лікувальний напій, який допоможе при бронхіальній астмі, серцевих захворюваннях, шлунковому розладі. До Ірини часто приходять люди за молоком, щоб підлікувати себе або своїх близьких.

Також з нього роблять велику різноманітність сирів, наприклад, сир з білою, блакитною, червоною пліснявою та багато інших.

Варити сир Ірина почала не відразу. Коли обсяги молока перевищили 500 літрів в день, а ціна на нього було такі ж, як і на коров’яче, Ірина вирішила, що потрібно вчитися варити сир.

Вона поїхала за кордон, щоб отримати знання і досвід. У перервах між навчанням Ірина поверталася на свою ферму, де експериментувала з рецептами. В результаті, бізнес Ірини вийшов зовсім на новий рівень. Зараз її продукт може конкурувати з європейським, але для Ірини в пріоритеті нагодувати якісним натуральним продуктом своїх співвітчизників.

Її ферма виробляє понад 20 видів сирів. Кожен із них має свій унікальний смак, адже кіз випасають на відкритому просторі. У них є доступ до різних рослин, трав, а також фруктів, які вони можуть собі знайти. Тому що смак їхнього молока змінюється в залежності від того, що їдять кози.

В Україні поки немає такої культури сироваріння, як у Європі. Тому, Україна нині йде семимильними кроками. Ірина впевнена, що з часом в нашій країні з’явиться багато регіональних ферм, які вироблятимуть свої унікальні сири.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір