Україні найвигідніше продовжити закон про особливий статус Донбасу, – Олеся Яхно (ВІДЕО)

Фото UATV

Повне припинення вогню на Донбасі і обмін полоненими “всіх на всіх” до кінця цього року. Про це домовилися лідери країн “нормандської четвірки” за підсумками зустрічей у Парижі. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що питання про продовження особливого статусу Донбасу було найважчим під час переговорів. Президент України Володимир Зеленський дотримувався узгодженого раніше плану дій. Він наполягав, що ніколи не піде на федералізацію та на відмову від територіальної цілісності України.

Про підсумки Нормандської зустрічі розповіла політолог Олеся Яхно в студії UATV.

“Що стосується закону про особливий статус Донбасу, то Україна не має іншої альтернативи того, як продовжити той документ, який діє зараз. У законі, який є на сьогодні, присутній пункт, який є запобіжником для України, щоб ми не легалізували та не надавали більше можливостей для неконтрольованої території. Йдеться про те, що особливий статус для Донбасу вступає в силу тільки після проведення виборів за українським законодавством”, – розповіла гостя.

За її словами, хоча цей закон продовжують з року в рік, але де-факто, він не працює, адже виборів ще не було. Росія ж хоче отримати більше прав для Донбасу, але вибори за українським законодавством їй не вигідні. Потрібно розуміти, що закон дає більше повноважень тій владі, яку жителі Донбасу оберуть на чесних виборах, а не призначеним Москвою бойовикам.

“Якщо Україна не продовжить цей закон, то нас звинуватять у невиконанні Мінських угод“, – зазначила Олеся Яхно.

Вона додала, що дуже правильний хід з боку Зеленського – запропонувати залучати в якості представників Донбасу до Мінського процесу не тих, кого хоче Росія, а тих, хто був змушений звідти виїхати через війну.

“Це дуже правильна ініціатива, яка розбиває російський пропагандистський штамп”, – сказала політолог. Вона також розповіла, що Україна взяла на себе зобов’язання зафіксувати на законодавчому рівні “формулу Штайнмаєра”. Хоча її немає в Мінських угодах.

Потрібно розуміти, що Росії вигідна тільки політична частина Мінських угод. Вона хоче зберегти свій вплив, нав’язавши Україні політичні пункти.

Телеінтерв’ю з Олесею Яхно дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Прямий ефір