Українець заснував одне з найбільших виробництв органічної лохини в Європі (ВІДЕО)

uatv
15.05.2019
Фото UATV

Рентабельність вирощування органічної лохини може досягати 200%. Це в рази більше, ніж виробництво звичайної ягоди. В найбільш врожайні роки з одного куща можна зібрати близько 6 кг плодів. Про свої плани завоювання всього ягідного ринку Європи нам розповів фермер Олег Науменко.

Вирощувати лохину наш герой почав в 2016 році. Все почалося з того, що тепер уже провідні агрономи нашого фермера порадили йому зайнятися сільським господарством. Першим завданням було вийти на ринок, де немає конкуренції. Тоді вирішили займатися вирощування органічної лохини.

“В Україні зараз виробляти лохину дуже вигідно. Це пов’язано з тим, що експорт даної продукції затребуваний, тому компанії можуть безперешкодно поставляти її на європейський ринок”, – розповідає аналітик-маркетолог Роман Шепетько.

Олег Науменко каже, що працівники перші три роки тільки готували ґрунт і вирощували перші кущі, ще не збираючи урожай. Але в цьому році планують зібрати від 35 до 50 тонн свіжої продукції.

“Нашим насадженням 4 роки. Серед них є такі сорти: Дюк (ранній), Блюкроп (середній) і Елліот (пізній). Ми спеціально обрали різні за дозріванням сорти, щоб був конвеєр збору ягоди. Цей період триває з 15 червня по 15 вересня”, – розповідає головний агроном ферми Ігор Луценко.

Фермерство нашого героя – це 44 га землі, засаджених органічною лохиною. Якщо брати статистику по Європі, то ці території будуть на третьому або четвертому місці за розміром. Більше того, українське господарство є передовим по впровадженню нових технологій.

Олег Науменко відразу вирішив, що виробництво має отримати сертифікат про те, що продукція є органічною. Для цього була створена окрема природна система, відокремлена лісом з трьох сторін. Територія закрита, і навіть для поливу кущів працівники використовують воду зі свердловини. А плоди збирають тільки вручну.

“Раніше лохина вважалася жіночою ягодою, тому що вона допомагала жінці залишатися гарною. Лохина добре впливає на шкіру, завдяки своєму вітамінному і мінеральному складу. Також вона цінується за амінокислоти”, – зазначає дієтолог Юлія Сурай.

Варто відзначити, що наліт, який залишається на ягодах, вважається таким корисним, як і її шкірка та м’якоть.

Фермер Олег Науменко планує в основному продавати свою продукцію за кордон.

“Для того, щоб радіти як дитина, мені потрібно, щоб назва нашої продукції на наклейці була сфотографована в супермаркетах Великобританії, Швеції або Арабських Еміратів. Я був би щасливий. І ми робимо все можливе, щоб це сталося”, – ділиться своїми думками підприємець.

Наш герой запевняє, що особисто хоче довести, що Україна може стати лідером на цьому ринку.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 15.05.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV