Українець Роман Свічкар став сенсацією Чемпіонату світу-2018 з фехтування (ВІДЕО)

"Ціна перемоги" розповідає про шлях українського спортсмена, який їхав на ЧС набратися досвіду, а повернувся бронзовим призером

uatv
06.12.2018

Скрін з відео

Харків’янина Романа Свічкаря після Чемпіонату світу 2018 року з фехтування називають головною сенсацією турніру. До складу квартету української збірної він потрапив останнім, їхав на перший свій дорослий мундіаль під 45-м номером світового рейтингу. Метою спортсмена було набратися досвіду, але повернувся він бронзовим призером.

Роман Свічкар буквально увірвався в еліту світового фехтування. На Чемпіонаті світу в китайському місті Усі його медальні мрії були з розряду фантастики. Свого часу він уже був бронзовим призером в особистій першості кадетського Чемпіонату світу у віці до 17 років. Але одна справа, коли ти борешся на рівних і перемагаєш у своїй віковій категорії, і зовсім інша – коли фехтуєш із визнаними лідерами.

“Рік тому я не потрапляв до топ-200 світового рейтингу, а сьогодні тримаю в руках бронзову медаль Чемпіонату світу”, – каже фіналіст ЧС-2018 з фехтування Роман Свичкарь.

Через невисокий рейтинг на Чемпіонаті світу Роману довелося спочатку пройти крізь сито кваліфікації, щоби пробитися в число 64-х кращих шпажистів планети. Зі своїм першим завданням він справився “на відмінно”. Змагання в основній сітці почалося з розгромної перемоги над естонцем Пеетером Турнау. У другому раунді він якраз і створив на Чемпіонаті світу справжнє диво: пройшов чинного чемпіона світу, срібного призера Олімпіади в Ріо-де-Жанейро італійця Паоло Піццо. Свічкар напрацював хороший заділ, повівши в рахунку, але суперник знайшов вразливі місця у Романа й вирішив ними скористатися.

Після подолання італійського бар’єру Свічкар зміг перемогти з перевагою в один укол представника Узбекистану Файзуллу Алімова, а потім вже в медальному поєдинку – швейцарця Бенджаміна Штеффена.

“Хотілося, можливо, прославити своє прізвище, і довести своїм рідним, що я недаремно цією справою займаюся. Та, звичайно, ми ж виступали за Батьківщину, ось і було дуже приємно стояти на п’єдесталі в національному костюмі, з нашим прапором”, – говорить Роман Свічкар.

На фехтування Роман потрапив у дев’ятирічному віці. У Харкові цей вид спорту мав і досі має хороші традиції, хороші школи та успішних тренерів. Але взяв у руки шпагу Роман Свічкар не відразу. У секцію з фехтування спершу записався старший брат спортсмена.

Роман вперше стикнувся з цим видом спорту на змаганнях, коли прийшов підтримати Богдана. Подивився, підтримав – йому сподобалося. Тому відразу після змагань брата попросив батьків, щоб його теж направили в цю секцію.

Сьогодні Романа Свічкаря ставлять за приклад молодим фехтувальникам – до чого можна прагнути та яких результатів досягти.

Більше випусків програми “Цена победы” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Спорт
поділитися

Топ новин на UA|TV