Україна зробить демарші Казахстану після заяви Токаєва про окупований Крим, – МЗС

uatv
04.12.2019
Фото Укрінформ-UATV

У Міністерстві закордонних справ України стурбовані повідомленнями ЗМІ про висловлювання президента Республіки Казахстан Касима-Жомарта Токаєва щодо заперечення окупації українського Криму Росією.

Про це йдеться у відповіді речниці зовнішньополітичного відомства Катерини Зеленко, інформує пресслужба МЗС.

Зазначається, що Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга.

“Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році у Договорі про дружбу і співробітництво, і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась”, – йдеться в повідомленні.

У МЗС наголосили, що слова президента Республіки Казахстан не тільки суперечать засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН№A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р.

“Особливо прикро, що такі слова прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ – організації, членами якої є обидві країни, а одним із засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав. Казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші”, – додали у відомстві.

Читайте також: Заява РФ про можливість виходу областей з території України – продовження гібридної агресії, – МЗС

Джерело UATV
дата 04.12.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×