Україна збільшить присутність військово-морських сил в Азовському морі, – Віктор Муженко

Такі дії пов'язані з російською блокадою суден

uatv
16.08.2018

Фото Укрінформ-UATV

Україна не тільки збільшить кількість військовослужбовців в акваторії Азовського моря, а й будуть проведені заходи з оборони узбережжя.

Про це заявив  керівник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко в інтерв’ю BBC News Україна.

За його словами, зараз море охороняють лише прикордонники, проте в Генштабі планують наростити присутність формувань ВМС у зв’язку з російською блокадою. 

Раніше, Олександр Турчинов заявляв, що українські військові здатні протидіяти провокаціям РФ в Азовському морі.

Нагадаємо, з 29 квітня і до 10 липня цього року РФ затримала для огляду 93 судна, які прямували в порти України в Азовському морі через Керченську протоку, незалежно від прапора. Через це Мінінфраструктури заявило, що планує ініціювати перед Міністерством закордонних справ України питання щодо звернення дипломатами до МЗС РФ з протестом стосовно дій спеціальних підрозділів Росії. Крім цього, проситиме порушити питання, пов’язані з організацією спільного використання Азовського моря та регламентації правил плавання. Станом на 16 липня кількість незаконно затриманих Росією для огляду суден становила вже 148 одиниць.

Як повідомлялося раніше, Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна повинна докласти максимуму зусиль для швидкого відновлення дієздатності морської оборони і бути чітко й завжди готовою до спільних оборонних дій у Чорному морі.

Джерело BBC
дата 16.08.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV