“Україна заплатила високу ціну за свій суверенний вибір”, – Джудіт Гоф

uatv
22.05.2019
Фото Укрінформ-UATV

В українській столиці відзначили 70-ту річницю створення Північноатлантичного альянсу. За словами Барбори Маронкової, директора Центру інформації та документації НАТО в Україні, урочисте святкування події в Києві відзначило тісну співпрацю України та НАТО. З цієї нагоди на Європейській площі в центрі міста створили спеціальну святкову композицію з квітів, провели нагородження українців, які своєю роботою у різних сферах сприяли  діяльності організації.

Алехандро Альваргонсалес, заступник генерального секретаря НАТО, у своїй промові з цієї нагоди нагадав, що НАТО було створено насамперед для того, аби запобігти Третій світовій війні та зберегти мир і свободу в Європі.

“У 2008 році ми вирішили, що Україна колись стане членом НАТО. Ми хочемо для неї найкращого, а саме свободи обирати власне майбутнє, миру, процвітання та стабільності. Ми готові допомагати вам на цьому складному шляху, але ви маєте зробити цю роботу самі, тоді й отримаєте заслужені вигоди. Ви маєте пишатися тим, що вже досягнуто, але треба невпинно іти до нових цілей. Щодня боротися з корупцією, реформувати сектор безпеки, здійснювати громадський нагляд над службами безпеки, захищати незалежність і цілісність судової гілки влади. Ніхто не може заважати вашим проектам та національним бажанням”, зазначив пан Альваргонсалес.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, наголосила, що Північноатлантичний договір  є унікальним документом, який за 70 років не втратив своєї актуальності для усього цивілізованого світу.

“Ті зобов’язання, які взяли на себе держави-члени Альянсу вирішувати усі міжнародні суперечки мирними засобами, таким чином, щоб не ставити під загрозу міжнародний мир, безпеку та справедливість, залишаються важливими й досі. Але саме віроломна цинічна агресія РФ проти України, незаконна анексія Криму, напад на східну частину території Україну, змінили наше розуміння питань безпеки. Ці події лягли в основу зміни громадської думки, яка вже відображена в наших основоположних документах. Я рада, що 7 лютого ми змогли у Конституції України закріпити  наші стратегічні цілі щодо членства в ЄС і НАТО”,  акцентувала пані Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України зауважила, що суспільство очікує конкретних дій від влади, які конвертуються у добробут і впевненість, як у членів Альянсу. Тож навіть у рік виборів не потрібно призупиняти темп інтеграції до Альянсу, адже усі інституційні основи вже закладено.

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гофзазначила, щоби бути ефективною організацією, НАТО має й надалі розвиватися та адаптуватися.

“Ми повинні продовжувати співпрацю з країнами-партнерами з метою зростання стабільності в усьому світі. Україна є прекрасним прикладом переваг таких відносин. За 25 років НАТО й Україна налагодили особливе партнерство. Те, що сьогодні тут зібралося так багато людей, свідчить про силу цих відносин і прихильність до євроатлантичних прагнень України. Та Україна заплатила високу ціну за свій суверенний вибір, адже вона стикається з російською агресією на кожному кроці. Саме тому НАТО продовжує підтримувати Україну, а ми продовжуємо допомагати вам зміцнити інституції та Збройні сили”, наголосила посол Великобританії.

Вона розповіла, що дипломатичні представництва Великобританії та Канади в Україні взяли на себе функції контактного посольства НАТО.

“Україна досягла значного прогресу з 2014 року, але ще багато чого слід зробити, щоб реалізувати євроатлантичні прагнення”, резюмувала пані Гоф.

Нагадаємо, раніше голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков заявив, що Україна є одним із найближчих і найактивніших партнерів Альянсу.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 22.05.2019
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV