Україна залишиться морською державою, незважаючи на агресію РФ, – глава держави

uatv
12.02.2019
Фото АП

Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна залишиться морською державою, незважаючи на російську агресію та незаконну анексію Кримського півострова.

Про це він заявив під час розширеної наради з питань розвитку морегосподарського комплексу України в ході робочої поїздки на Одещину, повідомляє прес-служба АП.

“Російська анексія Криму, агресія проти нашої держави на сході, окупація частини Донбасу чи агресія проти військово-морських сил України в Керченській протоці і Чорному морі точно не змінять статусу України як морської держави, бо наша присутність на морі є життєво необхідна, життєво важливий інтерес нашої держави“, – сказав Президент.

Глава держави наголосив, що Україна не допустить окупації Азовського моря та Керченської протоки.

“Ми забезпечимо виконання двосторонніх угод і міжнародних конвенцій про мореплавання, в тому числі й в Чорному та Азовському морях”, – зазначив Порошенко.

За його словами, для придунайського регіону особливо важливим є рішення про закріплення у Конституції прагнень вступу України до ЄС і НАТО.

“Адже придунайський регіон є одним з найбільш орієнтованих на співпрацю з ЄС регіоном України. Так само це є регіон, розвиток якого напряму залежить від розвитку мореплавання”, – вважає Президент.

Порошенко також наголосив на важливості збереження, відновлення та розвитку статусу Ізмаїла як морських воріт України.

“Морський шлях привабливий тоді, коли він є безпечним. Тому Україна робитиме все необхідне для гарантування національної безпеки на морських шляхах. Ми будемо розвивати і зміцнювати Військово-Морські сили, ми будемо нарощувати партнерство з НАТО, ми не дамо Росії витіснити Україну з Причорномор’я“, – переконаний він.

Президент вважає, що Україна здатна протистояти загрозам, в першу чергу створеним Російською Федерацією.

Раніше Петро Порошенко розповів, що портова галузь забезпечує 40% міжнародної торгівлі України.

Джерело UATV
дата 12.02.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV